Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az aldiban található Sunsnack...

Az aldiban található Sunsnack chilis tortilla chips, illetve a Poco loco chilis tortilla chips gluténmentesek?

Figyelt kérdés
Nincs a az összetevők között semmi, ami glutént, tejet vagy tojást tartalmazhatna, de mégis árulnak külön gluténmentes tortilla chipset. Diétázom és elég lassan múlnak a panaszok, bár legalább múlnak. Kb 2 hetente veszek egy zacskóval, ezt szoktam ropogtatni, de most megijedtem, hogy eddig talán ezzel hátráltattam a diétámat?! Vélemény? Előre is köszönöm a válaszokat

2017. márc. 9. 20:24
 1/4 anonim válasza:
A glutént és a laktózt tartalmazó ételeket csak akkor ne fogyasztd , ha allergiás vagy rá !
2017. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tejfehérjével van problémám sajnos.
2017. márc. 15. 13:23
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

Akkor a gluténnel nincs igazolt összeférhetetlenséged, csak a tejfehérjével? (A tejfehérje nem a laktóz.)


Elvileg csak a natúr (sózott) tortilla chips az, amiben 99,99%, hogy nincs glutén vagy bármilyen tejszármazék, de ha erre ráírják, hogy gluténmentes, az leginkább csak marketing.

Persze ha ráírják, akkor biztosan ellenőrizték is, különben még egy szappanra sem írhatnák rá, hogy nem tartalmaz glutént. De ettől nem lesz gluténmentesebb mint az, amelyikre nem írják rá, csak egy feltételezetten gluténmentes terméket leellenőriztek és tényleg gluténmentesnek találtak - szerintem csak ennyi a lényege.

Meg így azok, akik nem csak divatból gluténérzékenyek, hanem komoly allergiás sokkot vált ki bennük a glutén és még a szappannal se kockáztatnak ;), ők igazoltan kajálhatják.


A chipsre visszatérve viszont az aromákkal "fűszerezettben" tejszármazék előfordulhat (glutén továbbra sem valószínű), elsősorban tejsavópor formájában, amiben laktóz és protein is van. De ezt normális esetben ráírják.

2017. ápr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, a tejfehérjével, továbbá a gluténnel, búzával. Sajnos nem divatból követem az étrendet, bár úgy lenne:D akkor simán visszatérhetnék a teljes gluténos mindenes életre. Hát én is ezt gondoltam, nincs rá írva semmi, de akkor ezek szerint nincs leellenőrizve gluténra vagy másra. Tehát nyomokban tartalmazhat. Köszönöm a választ!
2017. ápr. 6. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!