Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi az oka annak hogy a férjem...

Mi az oka annak hogy a férjem naponta kétszer is tüsszentő görcsöt kap? Ilyenkor 8-at 10-et is tüsszent.

Figyelt kérdés

2017. márc. 28. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok, működik az orra


Amúgy meg takarítsatok jobban

2017. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is sokszor tüsszentek reggelente, általában tizet egymás után, ilyenkor végre jól ki tudom fújni az eldugult orromat. Amúgy naponta takarítok, gondolom az orr öntisztító tevékenysége, nagyon sok a szálló por a levegőben, ezt főleg erős napsütésnél látom.
2017. márc. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem de Ő már 20 éve minden nap kétszer is 8at 10et. SOKSZOR BELEFÁJDUL A FEJE.
2017. márc. 29. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet porallergiás, menjen el allergia vizsgálatra.
2017. márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mindig,de nalam,akkor szokott ilyen lenni,ha kicsit melegebb vizbe mosogatok vagy mar jo idobe a reggeli napsutestol.
2017. márc. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Simán lehet egyébként idegi eredetű is, főleg ahogy mondod, ha ilyen menetrendszerű. Valami eltúlzott reflex. Néhány éve olvastam, hogy egy angol 16 éves srác lement a konyhába reggelizni, vagy 10-15-öt tüsszentett egymás után, aztán összeesett és meghalt, agyvérzése volt. Aztán a gimis biosztanárommal azon tanakodtunk, hogy a sok tüsszentéstől pattant-e el egy ér az agyában, vagy már az agyvérzés volt előbb és az pont a légzési reflexek központját ingerelve váltotta ki a sok tüsszentést. Nem megijeszteni akartalak, csak lásd, hogy nem biztos a portól van. Gondolom te sem arra gyanakodsz. Lehet ez valami veleszületett vagy kialakult morfológiai rendellenesség, aminek mindössze ennyi tünete van, a tüsszögés, de ne adja Isten, valami mást is előrejelezhet. Ha nagyon zavarja, vagy fáj a feje vagy aggódtok érte, érdemes lenne egy kivizsgálást csináltatni, ne maradjon ki belőle a neurológus. Jobbulást és remélem csak nem szoktatok takarítani :)
2017. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mykensf válasza:
100%
Lehet rád allergiás ha 20éve tüsszög! :D
2017. ápr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!