Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Elmúlhat az asztmám teljesen?

Elmúlhat az asztmám teljesen?

Figyelt kérdés
Szóval kiskoromban eléggé asztmás voltam, szerintem a súlyfeleslegem miatt. Mostmár (16 évesen) nincsenek semmilyen asztmás rohamaim. Habár ha futok, akkor nehezebben kapok levegőt. Ezt nem tudom hogy minden embernél így van e. Szóval, ha növelném a tüdő kapacitásomat, (futással stb) akkor ez megszünne? Esetleg nem is lehetne kimutatni?
2017. ápr. 2. 09:33
 1/4 anonim válasza:

Igen. A gyerekkori asztma kinőhető 10-12 éves kor körül. Valószínűleg te is kinőtted. Családban is volt ilyen eset, onnan tudom. Az illető már ötven feletti és 10 éves kora óta semmi baja, pedig előtte nemegyszer rohangáltak vele ejszaka a rohamai miatt kórházba. Sőt felnőtt korában sokáig dohányzott is.Persze te ne tedd:)

Ja, és aki fut az nehezebben kap levegőt, edzettségtől függ, hogy mennyi futástól mennyire.

2017. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer azt mondták hülyeség az hogy kinőheted, az aszthma lehet nyugvóban, olyankor tünet mentes, de ez nem jelenti azt hogy örökre megszűnt, mindig vissza jöhet, persze valószínű hogy csak örögkorban fog újra előjönni
2017. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és ha nyugvóban van, akkor ki lehet mutatni (azzal a fújós cuccal)? Mert valahogy nagyon le szeretném küzdeni, mivel a katonaságot szeretném megcélozni, szóval valamit csinálnom kell. És nagyon szeretném ezt. Készülök, edzek rá, szóval elég komolyan veszem. Szóval ha futok, (sokat) és növelem a tüdőkapacitásom, akkor nem lehet majd kimutatni?
2017. ápr. 2. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Az alapon nem azt hiszem, mert mikor nyugvóban van pont az a lényeg hogy a normális értékeket produkálod, viszont provokációs légzésfunkcióval valószínűleg így is ki lehetne (ez az amikor belelélegeztetnek veled vmilyen anyagot és utána kell fújnod)
2017. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!