Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia csökkentésére valami...

Allergia csökkentésére valami jó megoldás?

Figyelt kérdés

Az idei évben borzasztóan allergiás lettem, annyira fel van gyűlve az arcom, hogy levegőt az orromon egyáltalán nem kapok, aludni nem tudok, az orrfújás is nehézkes sokszor. Szemviszketés, torokviszketés már csak a hab a tortán.

Régebben Zilolát szedtem, de őszintén nem sok hatását éreztem akkoriban. Tucatnyi ilyen allergiás gyógyszer létezik, de melyiket érdemes szedni, amelyik használ is?

Jelenleg orrspray-vel gyilkolom magam, hogy legalább aludni tudjak valamennyit, de azt meg hosszú távon nem használhatom, tisztában vagyok vele, hogy egy idő után csak rontja a tüneteket. :/



2017. ápr. 3. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Ismerősek a tüneteid.

Amikor érettségiztem akkor jelentkezett nálam először. Azonnal orrcsepp, sokfélét próbáltam (legjobb: Prevalin Allergia --> befújod hártyát képez és megelőzi, hogy bemenjen az orrodba az ami az allergiát okozza), és Allegra (ha kell akár forte is). A mai napig előjön pont ebben az időszakban, általában el is tart a vizsgaidőszakomig. Sokban lehet köze a kiújulásnak a stresszhez. Próbálj a gyogyszerek mellett kicsit magadban keresgélni (nem hiszek természetgyógyászban, agyturkászban, full földhöz ragadt vagyok), és próbáld meg a stresszt csökkenteni, esetleg rendszerezettebb életet élni előretervezéssel, hogy ne érjen meglepetés, ami újabb stresszt okoz. Jobbulást kívánok!

2017. ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és a tippet! Stressz megvan, bár ilyen összefüggést én még nem érzékeltem. Gyógyszerész most Histisyntet ajánlott, kipróbálom.

Tartok tőle, hogy nem fog beválni. Most úgy érzem magam, mint akin átment az úthenger, munka közepén ülve többedjére majdnem elalszom... Mivel mostanában egész jól pihentem, és ez az egy újdonság van az elmúlt két napban, ezért csak erre tudok tippelni. Bár még adok neki pár napot, egyszerűen nehéz elhinni, hogy ilyen gyorsan kijönne a mellékhatás.


Annak, aki írt privátban:

"mire vagy allergiás ? mennyire ? nő vagy férfi vagy ?"

Régen nyírfát (vagy nyár? melyik van ilyenkor?) meg parlagfüvet lőtték be. De nem szokott minden évben kijönni, ilyen durva meg, mint most, kamaszkoromban volt utoljára. Elvileg emiatt a hirtelen meleg miatt.

Most nagyon nehéz, enni-inni alig tudok, annyira nem kapok levegőt, és félek, a konktaktlencsét is ki kell majd vennem a könnyezés miatt, nehogy begyulladjon tőle a szemem. Dolgozni kínszenvedés.

Egyébként nő vagyok.

2017. ápr. 4. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!