Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szerintetek ez lisztérzékenység?

Szerintetek ez lisztérzékenység?

Figyelt kérdés

Már majdnem 4 hete tart nálam egy állapot, aminek nem tudom mi az oka:( szélgörcsök és laza széklet kínoz. Novemberben volt cöliákia és laktózérzékenység vizsgálatom, mert ugyanezeket a tüneteket produkáltam erős hasfájással. Akkor a cöliákia negatív lett a laktóz pedig pozitív. Azóta erre nagyon figyelek, így ez nem lehet a baj. Lehet, hogy most lisztérzékeny lettem? Nem igazán tudom máshoz kötni ezeket a tüneteket, mert màr a reggeli zabkásám után megjelenik a szélgörcs. Illetve szedek Merckformint, még erre gyanakodtam, de Augusztus óta szedem. Nem hinném, hogy ilyen későn jönne elő ez a mellékhatása. Vagy ti mit gondoltok? Légyszi valaki aki jártas a témában segítsen. Előre is nagyon köszönöm!

18/L


2017. ápr. 12. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A laktózérzékenységed ellen mit teszel? Laktózmentes tejet iszol? Én is így kezdtem, de csak egyre rosszabbul lettem. Lassan kezdtem elhagyni a mindenfajta tejet, és tejterméket is. A laktózmenteset is. Ugyani a tejnek van más összetevője is, ami ugyanolyan ártalmas, mint a laktóz maga. Ráadásul tej, tejcukor, laktóz van a legtöbb ételünkben is. Pl a legtöbb pékáruban, a savanyú cukorban még a tepertőben is, sőt a gyógyszereinkben is. Tapasztald ki mi az ami árt. Igaz, kicsit nehéz, mert amit ma megeszel, az csak holnap okozza a rosszullétet.
2017. ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem eszem laktózmentes termékeket sem. Nem kockáztattam:D Mindent figyelek, hogy biztosan tejmentes legyen, szóval a laktóz most nem lehet a baj:/ Sajnos.
2017. ápr. 12. 21:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Tökre sajnállak, nekem is hasonló bajom van, és mindent kivizsgáltak, amit csak lehetett, de semmi. Ilyenkor jön az IBS, mint kórkép. Ez ellen meg nincs semmi gyógyszer.

Ami még javasolt, h lehet csináltatni ételintolerancia vizsgálatot, magán rendelőkben olyan 50ezer körül van és elég sok élelmiszert néznek. Sajnos ezt a tb nem támogatja, de ha meg tudod csináltatni, sztem érdemes.

Én pl a hagymától is kikészülök, de nagyon sokminden más kaja is okozhatja.

2017. ápr. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!