Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás asztma elleni...

Allergiás asztma elleni inhalációs gyógyszert meddig kell szedni?

Figyelt kérdés

Voltam a tüdőgondozóba, ahol megállapították, hogy mivel cigis környezetben élek, asztmás lettem és felerősítette a kutya/macska allergiám (ami eddig nem volt) és ezért köhögök mindig és van szénanáthás tüneteim. Kaptam 1 adagra való gyógyszert, mennem kell majd kontrollra, viszont nem tudom, hogy ezt mostmár örökké kell szednem?

Kb. 2-3 hónap múlva elköltözök végre a cigis lakásból, de egyébként mikor nem ott vagyok jó pár napig, akkor semmi bajom, pedig akkor is macska közelében vagyok, de csak akkor jön elő a köhögés, ha ott vagyok.


Elfelejtettem ezt megkérdezni legutóbb, mert én voltam az utolsó beteg aznap este és siettek picit.


2017. ápr. 25. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A felirt gyógyszereket folyamatossan szedni kell! Én sajnos kórházba köttötem ki, mert abba hagytam a gyógyszer szedését!Az asztma nem játék, mindig legyen nálad roham oldó bárhova is mész!
2017. ápr. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, nem véletlenül írja fel az orvos. De létezik olyan asthma, amiből meg lehet gyógyulni. Ebben az esetben viszont az orvos feladata ezt megállapítani és a gyógyszerek leállításáról dönteni. Addig viszont szedni kell, van akinek élete végéig.
2017. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szedem persze, amit felírt, bár kontrollra később kaptam időpontot, tehát lesz 1 hét, míg nem lesz gyógyszerem, hiába mondtam ezt nekik, nem volt időpont.

Egyébként nem súlyos asztma, rohamoldót sosem kellett használnom. Igazából ha itthon vagyok, akkor semmi bajom, csak akkor köhögök picit, ha a cigis helyen vagyok. De ha elköltözök onnan, akkor is szednem kell mindig ezt az inhalálós cuccot? Mert akkor nincs bajom, mert az orvos azt mondta, hogy a cigi miatt lettem asztmás, mert érzékenyebb vagyok rá, de ha már nincs cigi, akkor nincs is, ami b..ztatná a tüdőm

2017. ápr. 27. 11:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is a cigi miatt alakult ki attól eltekintve hogy sose dohányoztam, viszont a környezetem annál inkább.A cigifüstöt nagyon nehéz kikerülni mert a dohányosok nincsenek tekintettel másokra.utcán ,szórakozó helyen munka helyen de még a sulikban is.
2017. máj. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!