Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetséges az, hogy kiütések...

Lehetséges az, hogy kiütések jönnek ki rajtam amikor valami érzelmi bajom van?

Figyelt kérdés

December óta kiütések jöttek ki rajtam időnként. Elmentem allergiaorvoshoz, és azt mondta, hogy zeller és tej allergiám van. Ám azt vettem észre, mintha ez valami lelki alapon működne. Mert mindíg akkor jönnek ki, amikor valami lelko bajom van (pl. Szüleim lecsesznek meg ilyenek) Ma is kijöttek rajtam ezek a kiütések, pedig nem ettem zellert és nem is ittam tejet egész nap, ellemben miután a szüleim lecsesztek, rá kb 5 perccel kijöttek a kiütések. Az allergia gyógyszer, amit az orvos adott nem használ.

Lehet hogy ez tényleg lelki elven működik vagy csak véletlen egybeesések?



2017. máj. 12. 17:37
 1/4 anonim válasza:

Szia


Lehet az allergiától és a stressztől is. Az egyetemen egy csomó ismerősöm tiszta kiütés lett az idegeskedéstől. Volt aki egyfolytában wcn volt, de volt olyan ismerősöm is aki nem tudott wczni sem.


Nekem az allergiagyogyszerek alig használtak. Nagyon ritkán éreztem hatásukat úgyhogy nem is szedem őket, csak tünet enyhítő szereket szoktam néha egy évben egy két hétre. Pl orrspray, szemcsepp. És képzeld, azóta alig jön ki az allergiám. Pedig régen nagyon erősen és nagyon sok mindenre allergiás voltam. Az új tetsztek is kimutatják, épp úgy mint anno,de alig van tünet. Viszont van egy akácfaféle ami közelben nagyon nehezen kapok levegőt.ott általában sietek is.


Szerintem ez a stressz miatt van. Azt mondják h a kalcium pezsgő nem jó az allergiás kiütésekkel szemben, pedig nekem sokat segített. Próbáld meg hátha.(sandoz)


25f

2017. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az első vagyok: azért egy bőrgyógyász is megnézheti. Az sosem árt. Másnem lefotózod a kiütéseket.
2017. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizony lehetséges. A pszichopatológia ezt "konverziós tünetképzésnek" nevezi, a pszichés terheltséged (neurózis) így nyilvánul meg, azaz testi tüneteket produkál. Erre - mert alapvetően pszichoszomatikus eredetű - nem jók a hagyományos gyógyszerek. Pszichoterápia segíthet. Viszont ez még nem pszichoszomatikus betegség, csak a tünetek "figyelmeztetnek".
2017. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Nem gondoltam volna hogy ilyen van

2017. máj. 14. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!