Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mák fogyasztása után gyomorpan...

Mák fogyasztása után gyomorpanaszok?

Figyelt kérdés
Glutén intoleranciám van, ennek megfelelő diétát tartok több mint 10 éve. Régen nem szerettem a mákot, évek óta nem fogyasztok, de most megkivántam. Már többször ettem mákos termékeket az elmúlt időben, pl mákos tésztát, mákos gubát. (Gluténmentes tésztákkal) Minden alkalommal, körülbelül a fogyasztás után fél órával erős görcs a gyomorszájnál ami kb másfél óra alatt lejut a belekbe. Érezni a fájdalom helyét, ahogy halad le. Mitől lehet ez? Inkább a lisztérzékeny tésztákat hanyagoljam? A neten mindenhol csak a mák jó hatásáról beszélnek, lehet hogy nekem pont nem jó? Kérlek segítsetek. Köszönöm.

2017. jún. 4. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy crohn beteg is vagy es a beleid is sérültek es a mak nehezen megy at a belekbe
2017. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A mák az emberek elég nagy hányadánál okoz emésztési problémát.Nálad is az lehet a ludas.
2017. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Chron beteg nem vagyok. Nekem a gyomorszájamnál jelentkezik a probléma. A második válaszolónak igaza lehet. Ilyen egyszerű lenne a dolog?

Mgy a zöld mindenkinek!

2017. jún. 4. 22:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Saját kiörlésü mákot próbálj meg 3 kanállal cukormentesen elfogyasztani egy kis pohár vizzel.


Várj 3 órát.

Ha nem jelentkeznek a korábbi tünetek a mákkal, semmi baj.

Ez esetben a tészta, vagy más adalék amit az enzim háztartásod nem képes felbontani.


Ez esetben gasztroentrológia / kórházi beutalóval a háziorvosodtól.

2017. jún. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Külföldön élek, így az orvosolás kicsit bonyi, de remélem meg lesz oldva valahogy. Ha a tészta a gond akkor egyszerűen csak kihagyom. Köszönöm a választ.
2017. jún. 4. 23:36
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja hogy csajszi vagy?
2017. jún. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Simán lehet gluténnal szennyezett is.
2017. jún. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!