Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kijött rajtam a napallergia,...

Kijött rajtam a napallergia, vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Kórházban feküdtem pár hete mononukleózis miatt,rengeteg gyógyszert,injekciót kaptam a gyulladt mandulámra és májamra.Amint kijöttem,1-2 napra rá piros csalánkiütések borították az egész testem.Nem tudtuk mitől,nem vizsgáltak ki,kaptam injekciót és allegiatablettákat szedtem 1hétig. Tegnap előtt kifeküdtem napozni,nem kentem be magam,mert nem szoktam leégni.Másnapra szintén kiütéses lettem,nem voltam orvosnál,nincsenek tablettáim már,viszket a bőröm.Mutattam másnak,azt mondták napallergia.Soha életemben nem jött ki rajtam ilyesmi,gyanakszok arra,hogy a kórházi kezelés legyengített,és érzékeny vagyok.Menjek kivizsgáltatni magam, mehetek így iskolába? 17/L

2017. jún. 5. 15:49
 1/1 guminyak válasza:

Elsősorban az orvost ajánlom, fordulj hozzá. Viszont a véleményem a legyengülés ahogy írtad is. Suliba mehetsz bár már vége is van. A napot kerüld 2-3 hétig. Rengeteg vizet fogyassz, csak is kizárólag vizet. A gyógyszer-maradékok hamarabb kiürülnek. Vele egy időben alap vitaminokat szedj. C és D vitamin nagyobb dózisban legalább két héten keresztül. Legjobb lenne egy vitamin boltba bemenned és ott kérd az aszkorbinsav-at. Ez C vitamin és olcsó. Nagyon savanyú ezért tegyél bele mézet, így lesz egy jó limonádéd. A D vitamin kapszulában van és étkezés közben vagy közvetlen utána szedd. Adagok a testsúlyoddal függenek össze, de a C-ből 3-4 ezer milligramm az meglegyen napi szinten. A D is haszonló 1500 és 3000 mg szükséges. Ha fiatal vagy ez hamar kihevered és júliusban nyugodtan strandolhatsz már bátran. Sok sikert.

Sándor István

2017. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!