Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A kamilla okozhat csalánkiütést?

A kamilla okozhat csalánkiütést?

Figyelt kérdés
Házilag csináltam kamilla teát és kézzel szedtem le a virágait de jó sokat. Lehetséges hogy ez okozta?

2017. jún. 8. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy valóban kamillát szedtél ? Rendelkezel idevágó igazolt botanikai ismeretekkel ?
2017. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Viszket vagy csíp? Kamilla biztosan nem csíp.

Egyébként sokan nem tudják, hogy a kamilla allergén növény, vagyis van, aki allergiás rá. Én se ihatom, vagy borogathatok vele, mert viszketést okoz.

2017. jún. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Igen valószínű.
2017. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Zsabenyka válasza:

Több ok lehetséges:

1.Allergiás vagy a kamillára

2.Nem a kamillára vagy allergiás, de a növény környezetében más allergének is voltak, (pl. csalán, vagy más egyéb ( pl. ha a mezőn szedted, rengeteg allergén típusú növény van)

3.Szedés közben megcsípett valami, apró rovar, amit akkor nem vettél észre.

4. Nem kamillát szedtél, hanem valami nagyon hasonlót, amire allergiás vagy.

2017. jún. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zsabenyka válasza:
Bocs, még pár fontos kérdés: Hol, és mikor jelentkeztek a kiütések? A kezeden, azokon részeken, amik érintkeztek szedéskor a növényekkel, vagy már a tea ivás után, és a hasadon, vagy máshol is van? Ja és hol szedted a kamillát?
2017. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!