Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Valamilyen úton, módon kivizsg...

Valamilyen úton, módon kivizsgáltatható a rovarcsípés allergia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sosem csípett meg darázs vagy méh, mégis rettegek tőlük.


Már a látványuk is rossz hatással van rám. Igen, tudom, hogy pszichológus segít legyőzni a fóbiákat, de teljesen csak akkor lennék nyugodt, ha tudnám, hogy nem vagyok allergiás és nem kapok anafilaxiás sokkot, vagy ha tudnám, hogy az vagyok, de lenne a táskámban adrenalin injekció vészhelyzet esetére.


Most írtam a helyi kórháznak, hogy vérvétel útján ki tudják-e mutatni, azt mondják, hogy ha nem történt csípés, akkor nem.

Én viszont továbbra is keresem a lehetőséget, fizetni is hajlandó vagyok, csak kapjak egy diagnózist.


Tényleg, anyámat, apámat, az ő szüleiket már csípték már meg darazsak/méhek, és senkinél sem jelentkezett allergiás reakció. Anya tesójánál és az ő gyerekeinél sem. Ez esetben van esélyem arra, hogy allergiás lehetek?


Soha, semmire nem voltam allergiás 16 éves koromig. Mindig is voltak macskáink. Aztán 13 éves koromban meghalt a cicám, akire még nem voltam allergiás. Kb. 16 éves korom óta viszont minden macskától tüsszögök, folyik az orrom.

Szerintetek hogyan vagy miért alakult ki az allergia?

Mi dönt arról, hogy allergiás leszek-e valamire vagy sem?

Belezavarodtam...


21/L



2017. júl. 6. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az allergia ismeretlen eredetű betegség, senki nem tudja, miért van, hogy az egyik ember allergiás valamire, a másik meg nem.

Olyan anyagra nem lehet allergiát vizsgálni, amivel még soha nem találkozott a szervezet. Az allergia lényege, hogy ellenanyagok keletkeznek valami idegen anyag ellen. De ez csak akkor indul be, amikor az ember az adott anyaggal kapcsolatba kerül.

2017. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1. Értem, köszönöm szépen.

Akkor ezért nem találtam semmit sem az okokról.

2017. júl. 7. 16:02
 3/4 szabóméhészet ***** válasza:

vedd ki a könyvtárból Faluba Zoltán Méhek méhészkedés cimű könyvét.a fóbiád rögtön megszűnik ha elolvastad.én 13éves koromig féltem a méhektől.Elolvastam ezt a könyvet meg még 118 méhész szakkönyvet.31éve méhészkedek,13éves korom óta.A világ egyik legcsodálatosabb legszelidebb állata a méhecske.60kaptáram van.


21éves vagy,még nem késő belevágni a méhészkedésbe

2017. júl. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3. Köszönöm. A könyvet elolvasom, viszont egyáltalán nem akarok méhészkedni.


Engem a kinti munkák egyáltalán nem vonzanak, mert én a kreatív munkákban találom a helyem, például fotózás, grafika vagy marketinganyag készítése.

2017. júl. 9. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!