Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mennyi időn belül jöhet ki...

Mennyi időn belül jöhet ki egy esetleges mogyoró-allergia?

Figyelt kérdés
Ma ettem egy olyan sütit ami olyan helyen készült, ahol mogyorót is feldolgoznak. Nem vagyok nagyon érzékeny a mogyoróra, de azért allergiás vagyok. Lehet bajom? Mennyi időn belül jöhetne ki az allergia? Kb 3 és fél órája ettem, még nem érzem.

2017. szept. 6. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Én magam is allergiás vagyok a mogyoróra (az allergiateszt szerint).

Nem mindegy, hogy milyen fokú az allergiád, épp ezért egyedi, hogy kinél mikor, hogy jelentkezik.

Az én esetemben mondjuk egy fél nap múlva jön ki. Általában a nap 2. felében eszem mogyorót tartalmazó élelmiszert és másnap reggel irritál az orrom és aznap pár tüsszentéssel jelzi a szervezetem, hogy túl sok az allergén.

Elméletben mérsékelt az allergiám, szóval ehhez képest tudsz talán viszonyítani.

2017. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Az összetevők közt nem volt kiírva hogy tartalmazna mogyorót, tehát NINCS benne, csak érintkezhet vele.

2017. szept. 6. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!