Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet hogy a kutyám az?

Lehet hogy a kutyám az?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne,hogy már régóta van az nálam,hogy veszek egy nagy levegőt,mégis csak néha minden ötödik,néha tizedikként jön annyi levegő a tüdönbe,hogy az eltöltsön jó érzéssel.Már voltam orvosnàl,mértek vérnyomást,volt ekg,vérvizsgálat,sőt korábban tüdő szűrés is.mindenhol jó volt az eredmény. Az egyik doki azt mondta,hogy a stress!!! Most nyugtatót szedek,de arra gondoltam lehet a kutyusunk,aki öt éve él velünk a lakásba és alszik az ágyam melett...Szerintetek??? Köszi sziasztok


2017. szept. 13. 07:09
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Hagyd békén a kutyát, nem tehet róla, hogy hipochonder vagy!
2017. szept. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Túlsúlyos vagy?

Én asztmás is, úgyhogy ismerem az érzést.

Alvási apnoe miatt pedig géppel alszom, ami segít, hogy nagyobb nyomással érkezzen és több levegő kerüljön a tüdőbe egy-egy levegővétel alkalmával.

Kutyaszőr-allergiának

2017. szept. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

*bocsi, véletlenül küldtem félkészen

Kutyaszőr allergiának egyéb tünetei vannak.

Valóban, stressz is lehet a légszomj oka, úgyhogy ne hagyd kezeletlen a bajt és folyamatosan kérj kontrollt, ha esetleg a doki nem ajánlaná fel, akkor is.

Ugyanis a nyugtató nem biztos, hogy hosszú távon megoldás. Figyeld magad, úgy sokat tehetsz azért, hogy a valódi ok felismeréséhez közelebb vidd a dokit.

Jó egészséget, szép napot.

2017. szept. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Ennek semmi köze a kutyához, sem a tüdődhöz. Stressz és hipochondria, nekem is volt. Ne figyeld magadat, próbáld meg elterelni róla a figyelmedet, állj ellen a "vennem kell egy mély levegőt" késztetésnek. Érdemes lehet kipróbálnod valami meditációs technikát is esetleg, de csak akkor csináld, ha kellemesnek érzed. Stresszoldásra bármi más, pl. gyógynövényteák nagyon jók lehetnek.
2017. szept. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...azért az érdekes,hogy amikor korábban elmondtam ezeked a dolgokat szüleimnek,csak mert jó kapcsolatban vagyunk. Apám is ezt mondta hogy beképzelem magamnak...ezért már nem mondom senkinek,de a légszomj az maradt:-) én azt gondolom,hogy a stress teszi! Sajna én sem tudom mit kellene tennem...Sziasztok
2017. szept. 13. 13:07
 6/10 A kérdező kommentje:
Ui; szeretett kutyám azért jött szóba,mert minden nap bedugult orral ébredek,és ott alszik a fejemtől számítva 80cm ..re.
2017. szept. 13. 13:10
 7/10 anonim válasza:
100%
Én a helyedben csináltatnék egy allergia vizsgálatot mer ha a kutyára vagy allergiás kaphatsz rá gyögyszert és le is van tudva, ha meg tényleg a stressz fognám a kutyát és elmennék vele egy parkerdőbe vagy akárhova a természetbe sétálni esetleg futni. Tuti kikapcsolna és a mozgással jobban oldod a benned lévő feszültséget. A fenyőerdők meg a tüdőnek is elég jót tesznek.
2017. szept. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, az allergia vizsgálattal az a gond, hogy sokszor ad hamis pozitív eredményt. Magyarán olyanra is bepirosodik a kezed a Prick-tesztnél, amire nincsenek egyébként tüneteid.
2017. szept. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Azt nem tudtam hogy ilyen csalóka a teszt szerencsére még soha nem kellett csináltatnom
2017. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia, mindenképpen csináltass egy allaergia vizsgálatot, mert nekem is ilyen tüneteim voltak. Mindenféle kivizsgáláson voltam és a végén kiderült, hogy allergiás vagyok a kutya és a macskaszőrre is. Kb. 30 éve van macskám folyamatosan és 7 éve kutya is, azt mondták ez nem jelent semmit, mert bármikor allergiás lehet az ember, még akkor is ha régen nem volt rá. Menj el egy tesztre, mert ha mégis az vagy és nem kezelik asztma is kialakulhat. 2 kutyám vagy és 2 macskám, gyógyszert szedek és így elvagyok.
2017. nov. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!