Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktóz allergiára ez jellemző,...

Laktóz allergiára ez jellemző, vagy valami más?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy a laktózzal vagy a kofeinnel van e problémám. Igazándiból végig laktózta gyanakodtam, de most kezdem azt hinni, hogy inkább koffein. FÁRADTSÁG állandóan, egész nap, talán csak estefelé 1-2 óra amikor nem. Emellé rendszerint híg szíklet, de nem a klasszikus fosás, annál azért kedvezőbb. Olykor kávé szagú vizelet. A hajam minőségének nagyfokú romlása... rossz alvás általában mindig, de ha kialszom magam is jön a már említette fáradtság... kezdek elég ramatyul lenni, és ami azt illeti, kezdem azt gondolni, hogy vagy egyszerre mind a két bajom van, vagy cukor betegség útján haladok, ami az én alkatommal vicc, mert csak 1es lehetnék, az meg brutális tünetekkel jelentkezne, szerintem ennél durvábbakkal, és éhgyomrit méregettem egy párszor, az oké volt mindig 5.5. szerintetek mi lehet a gond?

#cukor #laktóz #koffein #rossz.közérzet
2017. okt. 25. 01:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A laktózt könnyen ki lehet zárni: veszel laktáz enzim tartalmú tablattát a gyógyszertárba, és ha olyat eszel amiben van tej beveszed. Ha laktózérzékeny vagy 1-2 nap és elmúlnak a tüneteid.
2017. okt. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én a laktóz ( tej) allergiára tippelnék. Max a kávészagú vizelet nem illik bele. Mennyi kávét iszol?
2017. okt. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Laktóz esélytelen. Biztos, hogy a koffeinnel van bajod.
2017. okt. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! örülök neki, mert eléggé szenvedek...


pár nappal ezelőttig olyan napi 3 néha 4 kávét ittam, de ebből 1 bivalyerős, a többi meg a legerősebb amit egy automata gép tud csinálni.


utolsó: esetleg kifejtenéd egy kicsit, hogy miért? mondjuk ennek örülnék a legjobban.

2017. okt. 25. 19:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindkettőre érzékeny vagyok, és a felsorolt tünetek közül mind jelentkezik nálam, míg a laktóznál csak hasmenés, semmi extra.
2017. okt. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon köszönöm a választ és én boldog lennék ha ez lenne az igazság.


Amúgy te hogyan viseled ezeket a problémákat? Melyikkel nehezebb együttélni, melyikkel volt nehezebb megbírkózni mikor kiderült?

Azért gondolom fellélegeztél, hogy nem még ezeknél is komolyabb bajod van, illetve, hogy végre majd lesz olyan is, hogy az ember nem fáradt egész nap, meg nincs szarul megállás nélkül.

2017. okt. 26. 10:44
 7/13 anonim ***** válasza:
Éveken át napi többszáz mg koffeint döntöttem magamba, még elég ramatyul vagyok, de szerencsére napról napra javul az állapotom. Igazság szerint én ennek mindig is tudatában voltam, de annyira imádom, hogy nagyon nehezen váltam meg tőle. Sajnos ez van, viszont az egészségem szempontjából meg kellett tenni.
2017. okt. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hát elég szarul hangzik :(


mennyi ideje raktad le? egyik napról a másikra 0mg koffeinre váltottál?

2017. okt. 27. 10:30
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyjából két hete, és remélem ez lesz több is. Túl sok minden nem változott, egyedül annyi, hogy nem fáj annyit a fejem, nem vagyok annyira fáradt, minimálisan pihentet az alvás, amire előtte nem volt példa, nem vagyok annyira hullasápadt. Az utóbbi miatt mindenki drogosnak nézett éveken át, de már mintha kezdene javulni, aminek nagyon örülök.
2017. okt. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
basszus tuti ez a bajom nekem is, én is hulla fehér vagyok mint egy masszív herkás
2017. okt. 27. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!