Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Asztmások-Allergiások! Alvás...

Asztmások-Allergiások! Alvás közben meg lehet fulladni vagy azert felebred az ember arra, ha fullad vahy kohogesi ingere van?

Figyelt kérdés

28 N vagyok. Gyermekkorom ota allergias asztmam van. Jelenleg a nagyszuleim hazaban vagyok meg jo 2 hetig, es itt rengeteg haziallat van (kutya, macska, tyuk).

Vereredmeny azt mutatta, hogy macskara vagyok allergias, igy valamennyire kerulom oket, de mar a kutyammal valo erintkezes is kiut.(az orvos nem nagyon tud mit mondani, minthogy szedjem az antihisztaminokat, de persze egyik sem hat) en meg nem birom megallni, hogy ne simogassam meg az allatokat kint (utana azonnal kezet is mosok).

Este a szobamban megis fulladok:


A regi szobamban a takaritas ellenere eleg sok a por, nagyon durvan futunk (kb. bugyiban vagyok egesz nap es ugy is izzadok, a lenti szinten pedig kell ennyi), a papammal folyton beszokik a kutyusom az also szintre es a lakasban mindenki erintkezik az allatokkal kinn, igy akar a fenti szintre is kerulhet kozvetetten szor vagy ellenanyag.


Fentiek kozul barmi kivalthatja a fulladast (foleg a belegzesem nehezitett, ami furcsa), mar nem is erdekel, hogy mi az, csak ugye fel kene kohogni, mert ingerli a horgoimet, es a lerakodastol nem kapok levegot. Foleg az agyamban fekveskor jelentkezik ez a fulladasos dolog, es felek elaludni, mert felek, hogy alvas kozben nem kelek fel arra, ha fulladok.


Meg lehet fulladni igy alvas kozben?


2017. dec. 24. 22:11
 1/7 TR75 ***** válasza:
100%

Szerintem ezen ne parázz. Az ember alvás közben is szokott köhögni, szóval ez kilőve.

Ha asztmás vagy, nem kaptál valami hörgőtágítót? (Ventolin és társai) Az megoldja a nehéz légzést. Elméletileg felébredsz, ha nem kapsz levegőt. Ne feküdj a hátadon (tapasztalatom szerint olyankor a legrosszabb), illetve polcold fel a felsőtested. Nem a legkényelmesebb, az igaz, de legalább kevésbé fulladsz.

Amúgy az antihisztamin akkor hat igazán, ha folyamatosan szeded, nem csak "szükség esetén" (azt ugyan nem írtad, hogy hogy szeded).

2017. dec. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem szedem, mert a "termeszetes kornyezetemben" (szmogos Budapest) nincsenek ilyesmi allergenek :D, amig itthon szedtem antihisztaminokat, nem hasznaltak semennyire.


Ventolint hasznalok a fulladasra, ami egyebkent sokat segit (ma mar 3x fujtam), de ugy erzem, hogy ez vmi folyamatos allergenterheles lehet, mert par ora alatt elmegy a Salbutamol hatasa es megint fulladok meg kohogok. Mult ejjel raadasul azt almodtam, hogy nagyon fulladok (ami valoszinuleg igy is volt) es nagy nehezen febredtem. Csak attol felek, hogy mi van ha nem ebredek fel veletlenul erre


Nagyon koszi a valaszod. Megprobalok ugy aludni, ahogy irtad...mar ha tudok :)

2017. dec. 24. 23:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fel fogsz kelni ne aggódj. Én is mindig felkelek. Ha régi a szoba gondolom az ágynemű is? Nem vagy házipor poratka allergiás is? Mamánál én is mindig többször fulladok mert gondolom a régi ágyneműket tele tojták a kis atkák és az a fő ellenségem.
2017. dec. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TR75 ***** válasza:

Amúgy valóban, lehet itt porallergia is.

Nekem is megcsinálták a tesztet, semmi érdemlegeset nem mutatott, tapasztalati úton jöttem rá, hogy mi okoz gondot. Nekem az antihisztamin segít (de csak akkor, ha még azelőtt beszedem, ahogy az allergénnel érintkezem. Utána már veszett fejsze nyele). Felváltva használok Loratadin-t és Mometasont (vagyis inkább mikor melyik van épp).

Ventolint ritkán, inkább olyankor, amikor megfázom, és nehezen lélegzem.

2017. dec. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy lehet, hogy az ágynemű lesz az ok, de nem kérhetem, hogy cseréljék ki.:( Valami ötletetek? Pl. ha kimosom? Amúgy rengeteg itt a por igen, nem tudnak már úgy takarítani, mint régen.
2018. jan. 1. 02:09
 6/7 TR75 ***** válasza:
Hát, magadnak 95 fokon mosható ágyneműt ajánlok, vendégségben pedig... Nincs mit tenned, vagy megmondod a vendéglátónak, hogy mielőtt mész, mossa ki az ágyneműt, vagy felszerelkezel orrspray-vel és antihisztaminnal és egyéb ilyesmikkel, mielőtt mész.
2018. jan. 1. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ugy gyulolom ezt az allergiat. Szinte mar sehova se mehetek antihisztamin vagy asztmapipa nelkul.

Arrol nem is beszelve, hogy nem olelgethetem meg a kisallataimat.

2018. jan. 4. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!