Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Létezik, hogy fémallergiám...

Létezik, hogy fémallergiám van? 17/L

Figyelt kérdés

Mivel elég ritkán hordok fülbevalót, eléggé megnyomorgatom a fülcimpámat, ha mégis felrakok egyet, ez pedig ugye bőrpírral, huzamosabb szünet után gyulladással jár -ezért jóanyám meg van róla győződve, hogy fémallergiám van. Igaz, hogy évek óta hordok karkötőket, gyűrűket, rengeteg nyakláncot, mégsincs tőlük semmi bajom. Az viszont már kissé idegesítő, hogy egyszerűen nem hajlandó "beszúrós" fülbevalókat eltűrni rajtam, csak ezeket a ráakasztósakat, vagy hogy híjják. Egy fémallergiánál nem mindegy, hogy most hogy érintkezik a bőrrel?

Csak enyhén frusztráló, hogy orvos vagy a szakmához kapcsolódó tudás minimális tudás nélkül komplett diagnózist állít fel.



2018. jan. 26. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Létezik. Kobalt allergiának hívják. Még akkor is létezik, ha csak a füledben okoz gyulladást a bizsu. Általában arany, ezüst fülbevalónál nem okoz gondot, de mivel írod, hogy be is gyullad, az fémallergia. Sőt mondok újat: mosószer, kék szín, minden, amiben kobalt van, okoz fémallergiát. Anno kaptam egy listát, mit ne használjak-viseljek. Dobtam egy hátast, mert kb. üvegkalitkába is beülhettem volna. Pedig nekem is a fülem gyulladt be mindig, vagy szoros fémszíjas órától.
2018. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Illetve azt is furának tartom, hogy egy bizsu fülbevaló miatt már az utolsó kenetet szervezi nekem... valahogy nem tudom elhinni, hogy egy ócsó ékszer viselésében lelem halálom
2018. jan. 26. 21:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem halsz meg tőle, de nem mond butaságot. Keress rá a kobalt allergiára.
2018. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nomeg semmi, semmi más nem okoz gondot. Egyáltalán semmi. Csak a fülbevaló. Körülbelül 0-25ben érintkezek fémekkel a legváltozatosabb helyeken és alkalmakban, még alvás közben is folyamatos érintkezésben vagyok fémmel, mégsincs gáz
2018. jan. 26. 21:08
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként tudom, hogy létezik, utána olvastam nem egy helyen, csak nem nagyon tudom elhinni, hogy tényleg birtoklom...
2018. jan. 26. 21:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor én is írom megint: kaptam egy listát, fémcipzár, fémkutyavalaga, mosószerek, mindegyiket használom évek-évtizedek óta, nem okoznak gondot, mégis kobaltot állapítottak meg, mert vakaróztam ami szorosan tapadt a bőrömhöz, óra, fülbevaló. Ennyi.
2018. jan. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még ha a gyulladás/bőrpír a viselés alatt is eltűnik? Viszketés meg még sosem jelentkezett
2018. jan. 26. 21:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Pötyögettek rám a bőrgyógyászaton sokféle dologra allergén anyagot, egyedül a kobalt pirosodott be.

Szóval fogadd el, ez van. :)

2018. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy a viselés alatt is elmúlik a gyulladás. Akkor passz.
2018. jan. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A sztorit egyébként úgy kell elképzelni, hogy mondjuk ha fél éves szünet után felrakok egyet, pár órán belül jelentkezik a gyulladás-szerű cucc, ami másnapra eltűnik, utána pedig bármeddig hordhatom, nincs semmi. Tegnap meg két hét után kezdtem újra viselni, és ez alkalommal még csak bőrpír se volt. Nem értek hozzá, de szerintem egy allergia nem így viselkedik. Vagy tévedek?
2018. jan. 26. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!