Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mogyoró allergiáról van szó?

Mogyoró allergiáról van szó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Évek-óta járok búrgyógyászhozf el-fel lángoló ekcémával, ami kb már megkeseríti az életemet. Vannak a testemen helyek ahol random 2-3 hetente fellángol és mocskosul viszket. Eddig mindent bevetettem, tejet is nélkülöztem, édességet a cukor miatt, de egyik sem nyert. Tegnap este megint a semmiből rámjött egy durva viszketőroham, hólyagos lett az amúgy elmúlni készülő ekcémám és mellé a fejem is égett. Lehet mogyoróallergia és több éves szenvedésnek véget vethetek? Csak ha allergia akkor eddig miért nem fulladtam pl tőle? Válaszokat előre is köszönöm :)
2018. jan. 27. 07:30
 1/6 A kérdező kommentje:
És értelemszerűen előtte magkeveréket ettem, amiben volt mogyoró is.
2018. jan. 27. 07:31
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem túl valószínü, de igen egyszerüen tudod tesztelni: egy hónapig nem eszel mogyorót - ha elmúlik, akkor ez lehet ennek a jele, utána egyszer eszel megint - ha visszajön, akkor igen valószínü.


De ebben az esetben nem allergiáról, hanem túlérzékenységröl lehetne inkább szó.

2018. jan. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. A mogyoróallergia csalánkiütést meg gégeödémát csinál. Az ekcéma egy más jellegű túlérzékenységi reakció. Persze nem kizárt, hogy provokálja egy-két élelmiszer, de sajnos az ekcéma ennél sokkal bonyolultabb és makacsabb, kevésbé kezelhető kórság.
2018. jan. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Pedig már reménykedtem, hogy rájöttem az okára. :( Amit még észrevettem amit te is mondtál utolsó, hogy pl chips evés után nagyon durván elkezd bedurranni. Lehet nem ártana egy allergia vizsgálat sem.
2018. jan. 27. 07:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha már évek óta tart, ne csak bőrgyógyászhoz járj! Épp ideje egy allergia vizsgálatnak.
2018. jan. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:

Ha ételallergiád lenne és anafilaxiás sokk jelentkezne mogyorófogyasztásra, az nem feltétlenül jelent fulladást. Az anafilaxiás sokknak van vagy 7-10 jellemzője, amik közül bármilyen párosításban előfordulhatnak a tünetek, ha már 2-4 jelentkezik vagy életveszélyes erősségűvé válik valamelyik, az már anafilaxiás sokkot jelent. Egyébként az anafilaxiás sokk 1 órán belül jelentkezik, vagyis azért ilyen időtartamra vissza tudsz emlékezni, hogy ettél-e valamilyen földimogyorós dolgot. (Már ha a földimogyoróra gondolsz - az az ismert "mogyoróallergia" népszerű alanya.) Vagy hogy egyáltalán ettél-e valamit, mert ha nem, akkor én inkább gyanakodnék valami ételintoleranciára, aminek most kezdenek érzékelhető tünetei lenni.

Egyébként ha ételallergiás lennél - amit senkinek se kívánok - akkor sajnos egyre kisebb és kisebb mennyiségek kiváltják a sokkot, akár bőrkontaktus vagy belégzés is, annyira érzékennyé válhat rá idővel a szervezet. Úgyhogy az a mennyiség, amitől korábban "csak" elájultál, a következő menetben már kinyírhat. Mindenesetre, ha mégis ételallergiád lenne, soha ne próbálj rá kalciumot beszedni, a sürgősségire menj be rögtön és ott azonnal találj valakit, akinek elmondhatod, hogy anafilaxiás sokkod van, mert akkor tényleg azonnal be kell adniuk az adrenalin injekciót. Csak mert egyes helyeken meg se kérdik a beérkezőt, hogy valóban sürgős-e és ott várhatsz aztán órákat, márpedig az tényleg végzetes lehet. Ha nem találnál senkit, üvöltsd végig a folyosón, hogy anafilaxiás sokkod van.

Szerintem végezd el az alap intoleranciavizsgálatot, egyébként önteszteléssel 3 hónap mentességet javasolnak a tesztelendő élelmiszerből az ürüléshez.

2018. jan. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!