Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mennyi tej fogyasztása okoz...

Mennyi tej fogyasztása okoz emésztési problémákat?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a tejet, van hogy napi 3-4 pohârral meg is iszok. Mostanában gyakran okoz hasmenést ez a mennyiség. Utalhat ez tejérzékenységre vagy normáis így? Köszönöm szépen a válaszokat!

25/N


2018. febr. 2. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Én is nagyon szeretem, nekem is megvan a napi 1 liter simán. Hidegen a legjobb. Mindenféle péksüteményhez szeretek tejet inni. Kakaóval megcsinálva is szeretem, nem jönnél hozzám feleségül?
2018. febr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valójában semennyi tej sem okozhat hasmenést. Ha neked már 3 pohár elfogyasztása után okoz, akkor érdemes megnézetni. A kezeletlen tejallergia komoly betegséget okozhat.
2018. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
-.-'
2018. febr. 2. 20:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálad ez az a mennyiség,ezek szerint.

Laktózérzékenységre utal,igen.

2018. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő választ kedves második! :)
2018. febr. 2. 20:02
 6/9 A kérdező kommentje:
A többi válaszadónak is köszönöm! Felkeresem a megfelelő szakrendelést!
2018. febr. 2. 20:04
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%

Mindenkinek eltérő a laktáz enzim termelése, akinek kevesebb van, annak kevesebb tej elfogyasztása is problémát okozhat, akinek meg jó sok van, az simán betol egy litert naponta és semmi baja. Nekem konkrétan 2-3 korty az a mennyiség :D

Tudom hogy csak laktózmenteset ihatok de a minap megkínáltak vaníliás tejjel és annyira finom hogy nem bírtam megállni. Kb. 1 decit ittam, fél óra a budin volt a próbálkozás jutalma :(

2018. febr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Valójában semennyi tej sem okozhat hasmenést."

A csecsemőknek nem okozhat,így van.

De egy felnőtt ember,akinek folyamatosan csökken a laktáz a szervezetében,egy idő után nem fogja bírni a tejcukrot.

Ez természetes,hiszen nem a felnőtt embernek való a tej,hanem a csecsemőnek,ugyanis ezzel táplálja az édesanyja.Anyatejet sem iszunk csecsemőkorunk után,nem?

Ha természetes lenne a tej fogyasztása felnőttként,akkor nem lenne minden 3.ember laktózérzékeny vagy kazein allergiás.

Mindenki azt eszik/iszik,amit akar,de azért ne csapjuk már be magunkat.

2018. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
próbáld ki a természetes tartású, feldolgozatlan tejet. Esetleg az ugyanilyet kecskétől. Vannak akik csak az ipari tartású és magasan feldolgozott tejet nem bírják, az előbbit viszont igen.
2018. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!