Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nyelési nehézség ételallergiát...

Nyelési nehézség ételallergiától? A kettő összefügg?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég összetett a problémám, megpróbálom sorra venni a dolgot.

Kezdem ott, hogy eleve vannak problémáim a nyelőcsövemmel, a reflux okozta Schatzki-gyűrű miatt nehezebben tudok nyelni, eddig háromszor akadt meg úgy a falat, hogy kórházba kellett mennem, és a gasztroszkóppal tuszkolták le. Igazából még nagyobb gyógyszert sem tudok lenyelni.

Mostanában megint rosszabbodtak a tüneteim, valószínűleg a stressz és az ünnepek alatt egyáltalán nem tartott diéta (és az ennek köszönhető felszedett pluszkilók) az oka. Valószínűleg ez ismét helyrejön majd a gyógyszerrel és diétával, ezért nem is írnék.

Viszont úgy vettem észre, hogy tejtermékek fogyasztásakor néha (ez az, hogy nem minden esetben, mondjuk nem eszek sok tejeset amúgy sem) ez a nyelési nehézségem erősödik, konkrétan a folyadék is csak lassan csorog le. Ez tart egy darabig, utána ahogy jött, elmúlik.

Nem tudom, hogy ez allergia-e, de ha az, akkor miért nem jelentkezik minden esetben?

A másik, ami múlt hét végén történt. Étteremben ebédeltem a testvéremmel és a sógorommal. Pestós spagettit rendeltem (nem most ettem ilyet először, akkor semmi bajom nem volt tőle). Most viszont épphogy megettem, illetve belekóstoltam a desszertbe, begörcsölt a hasam (nem gyomorrontásosan), a szemem könnyezett, tüsszögtem, az arcom felpüffedt egy kicsit, és itt is jött az, hogy folyadékot is alig tudtam nyelni.

A pisztácia az egyetlen, amiről biztosan tudom, hogy allergiás vagyok (az ilyen megfázásos tüneteket okozott nekem anno, de már évek óta nem mertem enni), de elvileg semmi, amit ott ettem, nem tartalmazott pisztáciát. Szerintem romlott sem volt az étel, hiszen a tüneteim néhány óra elteltével teljesen elmúltak.

Szeritnetek a két probléma (legalább részben) összefügghet? Hogy deríthetem ki, hogy pontosan mire vagyok allergiás? Vagy ez nem is allergia?

Köszönöm a válaszokat!

34/N



2018. febr. 2. 23:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Te is a gumiporra lehetsz allergiás. A hidegen sajtolt étolajjal az útjainkon koptatott gumipor olyan ragacsot képez, aminek nincs a természetben oldószere. Ez a ragacs megtapad a nyelőcső redőibe, amit a szervezet a megemelt gyomorsavval próbál kimosni. A gyomorsav nem oldja a ragacsot, de körülötte a nyelőcső belső hártyáját kikezdi.

Ha megkeresel privátban, elmondom, hogy Én hogyan hoztam helyre, illetve hogyan tettem tünetmentessé magamat.

Attól a diplomástól nem várhatsz segítséget, aki a könyvekből tanulta a betegségek lefolyását, saját maga még nem tapasztalta a kínokat! ( a gyomorsavcsökkentő tabletták csak a gyomorsavat csökkentik, ezálltal csökkennek a károk is, de a ragacs az ott marad a nyelőcsőben, ami további problémákat idéz elő )

2018. febr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!