Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi szabadul fel ha a hypo-t...

Mi szabadul fel ha a hypo-t elkezdem főzni?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy mennyire mérdező/fertőtlenítő a hypo főzés közben?

2018. febr. 10. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Elöször is nem értem, MIÉRT akarnád a hypót fözni?


De mindettöl föggetlenül a hypóból klórgáz sazbadul fel, amit nem célszerü belélegezni, mert tönkreteszi a tüdöded.

2018. febr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fertőtlenítés céljából szeretném ezt megtenni. Persze nem akarom én ezt szívogatni. Hanem én addig kivonulok aztán szellőztetés ezerrek
2018. febr. 10. 07:43
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi történik ha nem főzöm hanem csak egy nagyobb edényben bent hagyom 8-10 órára egy szobában?
2018. febr. 10. 07:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha valamit hypóval akarsz fertötleníteni, akkor azt hypóval le kell mosni, ha csak gözölöd, akkor nem ér semmit.


Mit akarnál fertötleníteni? Lehet, hoyg akkor jobban lehet hasznos ötletet adni hozzá.

2018. febr. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az egész szobát
2018. febr. 10. 07:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs, írd meg légyszíves részletesebben, hogy miért kellene a szobát fertötleníteni, de hypót gözölögtetve nem lehet, legfeljebb te kapsz tüdövizenyöt a klórtól.


Ha valami betegség vagy hasonló ok miatt akarod, akkor elöször mindent ki kell vinni belöle, a bútorokat lemosni hypós vízzel, a textíliákat vagy szintén így kimosni, vagy forró gözzel fertötleníteni. A szoba falait, mennyezetét, padlóját szintén fertötlenítöszeres vízzel kell lemosni.

2018. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben legjobb a festés,bútorok tisztitàsa hipos vizel attörlöd.Vagy fújd be a szobàt sanytollal,az a levegőt is fertotleniti,de butort is tisztithatsz vele.Ne főzz hypot!
2018. febr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De hypo-t fogok főzni
2018. febr. 11. 20:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Melegítés hatására nagy mennyiségű oxigén szabadul fel, ettől van a fehérítő hatása. De nem célszerű párologtatással fertőtlenítést végezni vele, mert az oxigén könnyedén elenyészik a levegőben.
2018. febr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Még a válasz előtt leszögezem, hogy én se vagyok kémikus. De kedves "énmegmondomafrankót" válaszolók: Utána kellene nézni a dolgoknak még mielőtt okoskodtok. A hypo vegyjele NaOCl. Ha elmegy a klór marad a NaO. Ami HEVESEN reagál vízzel, és NaOH lesz. Az oxigénes válasz már valószínűbb, higy ha elmegy az oxigén konyhasó, azaz NaCl lesz. Én komolyabb témákban ezek miatt nem kérdezek, mert félek hogy hülyeséget írnak, én azt csinálom, és valami baj lehet belőle. Én már nem bízok ebben az oldalban, inkább megvárom a kémiaórát és kérdezek... Egyébként szerintem semmiképp sem jó ötlet veszélyes kémiai anyagokat csak úgy "főzni"... Én legalábbis nem csinálnám...
2018. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!