Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A tünetek alapján allergiás...

A tünetek alapján allergiás lennék a macskaszőrre vagy csak megfázásról lenne szó? A tüneteimet lent olvashatjátok.

Figyelt kérdés

Ahányszor nagyimnál alszok, mindig lebetegszek. Most is úgy volt, hogy kb egy hetet nála alszok, de csak egy éjszakát aludtam, és ma hazajöttem, mert megint lebetegedtem. Nagyim bérházban lakik (mint én is), és van egy macskája. Jó nagy bundája van, és folyton macskaszőrrel találkozok mindenhol. Hiába van mindig tisztaság nála, meg rend, a macskájának a szőrét mégis mindig megtalálom valahol (kanapén, ágyon, párnán, törülközőn, széken, ruhán stb). Amikor simogatom, a kézfejem rögtön kiszárad, bepirosodik, kirepedezik.


A másik verzió a megfázás lehet. Nagyimnak mániája, hogy folyton nyitva hagyja az erkélyajtót.Legyen akár tél, tavasz, nyár, ősz... Mivel a macskának kint van az erkélyen az alom, meg folyton járkál ki nézelődni, sokszor ki kell nyitni neki az ajtót. De alapból is folyton nyitva van. Este is a legnagyobb hidegbe kinyitja szellőztetni. Kora hajnalban is. Aztán később reggel is. Meg délután. Sokszor. Hiába öltözök be, akkor is hideg van.


És akkor a tüneteim:

-orrfolyás

-torokfájás

-melegségérzet, mintha belső lázam lenne

-kézfej kiszáradása.

Alapból sokat fújom az orrom, de nála 3x olyan sokat.



2018. febr. 10. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem értek ehhez igazán, de szerintem lehet allergia. Elég könnyű letesztelni: menj el egy macskás barátnődhöz vagy rokonodhoz pár órára - ha akkor is megjelennek a tünetek, akkor allergia, ha nem, akkor nem az. Vagy elmehetsz tesztre is, akkor érdemes más allergéneket is megnézetni, pl. házi por, a leggyakoribb pollenek, az egész megvan egy fél óra alatt kb.
2018. febr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ezt tuti alergia
2018. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!