Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Penicilin allergiás reakcióra...

Penicilin allergiás reakcióra van a mentősöknek ellenszer?

Figyelt kérdés

Kaptam egy Penicilines gyógyszert viszont nem tudom hogy allergiás vagyok e rá vagy sem. Még soha nem szedtem ilyet, és tekintve hogy életveszélyes fulladást okozhat kicsit félek vidékiként mert a legközelebbi kórház 40 percre van.

Ezért ha van itt mentős vagy ápoló , hozzátok szólna a kérdésem :)



2018. febr. 16. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

És minden egyes gyógyszer beszedése előtt ettől rettegsz? Csak mert BÁRMIRE lehet életveszélyes allergiás reakció, nem csak a penicillinre.

Egyébként sejtésem szerint Tonogen minden mentőn van.

2018. febr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, csak mikor kisgyerek voltam a háziorvos pencilin érzékenység gyanúja miatt ( 3 pötty kiütés a hason) mondta hogy lehet kijött ez a reakció a testemen. De az is lehet hogy csak a betegségem velejárója volt. Sajnos nem küldött el a háziorvosom soha tesztre, de egészen idáig nem is volt szükségem Penicilines gyógyszerre. Ezért ettől az egytől félek kissé
2018. febr. 16. 21:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudják oldani a mentősök, nyugi. Én új gyógyszereket napközben szoktam először beszedni és úgy, hogy van valaki körülöttem, biztos ami biztos. Egyébként sajnos tapasztalt anafilaxiás-sokk túlélő vagyok :) (ételallergia miatt), s a tapasztalatom, hogy 30-40 percen belül létrejön a reakció. (Adrenalin injekciót adnak rá egyébként.) Viszont az első anafilaxiás sokknál jóval magasabb a túlélési esély, azok, akik ilyenben meghalnak, legtöbbször nem először élik át. Úgy értem, hogy ismert az allergiájuk, csak véletlen baleset, hogy mégis érintkeznek az anyaggal. Mert az első sokk igazából valahogy "aktiválja" az allergiát, és onnantól egyre érzékenyebb leszel. Ma nekem ugyanakkora sokkot vált ki egy közvetett érintkezés az allergénemmel, mint legelőször, amikor le is nyeltem belőle jó sokat.
2018. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Uh köszönöm szépen 3/3 :) megnyugtattál, holnap napközben veszem be, megfogadom a tanácsod. Anyum vigyázni fog rám.
2018. febr. 16. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!