Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez szerintetek allergia?

Ez szerintetek allergia?

Figyelt kérdés

Minden egyes éjjel totál eldugul az egyik orrlyukam, változó, hogy melyik. Van amikor 1 hónapig a bal aztán elkezdi a jobb... Ki sem tudom fújni, bárhogy erőlködöm. Tengervizes, gyógynövényes orrspraykre semmi reakció, Rhinospray, Nasivin... ilyenek meg tudják szüntetni, de ha használom reggel rosszabbul kelek, és egész nap náthás vagyok tőlük.


Ez talán fél éve kezdődött, de azóta szenvedek az orrommal mióta az orrcsepről átszoktam az orrsprayre náthás betegségek alatt.

De ez a folyamatos minden egyes éjjel ez talán fél éve van.

Mondanom sem kell, hogy nagyon rontja az alvásom minőségét is, sokszor fáj a fejem, ingerlékeny, fáradt vagyok napközben. Van hogy éjjel kétszer-háromszor erre kelek és aztán úgy felhúzom magam emiatt, hogy nem tudok visszaaludni a dühtől.


Kicsi szobám van, amit rendszeresen takarítok, illetve tartok 2 papagájt (8 éve), akik napközben kint vannak a nappaliban, de éjjel a szobámban alszanak velem.


Gondoltam már orrsövényferdülésre, orrpolipra, daganatra, arra, hogy az orrspray maradandó károsodást okozott, most jutott eszembe az allergia.

Szerintetek?



2018. febr. 21. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
El kell menni allergiavizsgálatra, de legelőször is a fül-orr-gégészetre. Belenéznek az orrodba, elmondod a panaszaidat, és vagy továbbküldenek vizsgálatra, vagy kapsz valami cuccot, ami rendbe tesz, némi életmód tanáccsal együtt. Bármi lehet, amit te is felsoroltál, de hogyan tudná ezt bárki is megállapítani itt?
2018. febr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanígy voltam,megfáztam,vagy csak meghűltem,eldugult az orrom,rögtön orrsprayt kezdtem használni,utána azt vettem észre hogy szinte állandóan el van dogulva vmelyik orrlyukam,persze jött az orrspray,ideig óráig hatott is,talán egy hétig volt elég egy nasivin,és volt néhányszor hogy gondolom annyit használtam hogy furcsa szédülés jött rám és a hideg rázott..utólag gondolom hogy talán az orrspraytől lehetett,és a gyógyszertárban mondták hogy miért veszek ennyi orrsprayt,mondtam hogy mert állandóan el van dugulva az orrom,és nem tudok rendesen aludni,akkor mondták hogy ne használjak annyit mert tönkreteszi az orrnyálkahártyát..

Felhagytam vele,érdekes módon azóta nincs eldugulva az orrom,lehet hogy allergia,talán az orrcseppben lévő vmelyik hatóanyagra..vagy egyéb,nem tudom,de örülök hogy elmúlt.

2018. febr. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
El fogok majd menni, csak orvosfóbiám van, és nehezen veszem rá magam. Gondoltam hátha tud valaki valami okosat mondani addig is. Tapasztalatból vagy olvasott róla..
2018. febr. 22. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!