Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gyakori puffadas, hasfajas,...

Gyakori puffadas, hasfajas, hanyinger (ezek leginkabb kakao ivas utan) es ekcemaval ami kb 2017 juniusaban jott ki lehet tejallergiam?

Figyelt kérdés

Ha tejallergiam van az letezik hogy ilyenkor jon ki es eddig semmi bajom nem volt a tejes dolgoktol?

A csaladban van kakao,csoki allergias is es anya szerint ez is elofordulhat.

Lesz mandula mutetem(hatha az a gocom)es addig meg el fogunk menni orvoshoz ha ez sulyosobbodik de jelenleg gyogyszereket kaptam gyogyszert a mandula mutetig.



2018. márc. 7. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen.

30 éves vagyok, 1 éve lettek tüneteim a tejtermékektől.

Ekcéma, puffadás, hasmenés...

2018. márc. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozok hozzatok, 18 evig semmi bajom nem volt, aztan jottek a tunetek. Puffadas, hasgorcs. Az ekcemat nem tudom ez okozta e, az mar kislany koromban jelen volt.

20/L

2018. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Átmeneti bégyulladás miatt nem tudod emészteni a laktózt. Ha szedsz mellé laktáz enzimet, akkor nem lesznek a tüneteid. De ha mellőzöd a tejterméket, azzal is mentesíted a bélrendszeredet. Keress erre illő diétát a neten (pl. GAPS diéta), és hamarabb meggyógyulsz akkor, ha diétázol.
2018. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az élelmiszeripari késztermékekkel kapcsolatban szinte természettudományos precizitású kísérletezéssel lehet csak eldönteni a tényleges okot. Az tény, hogy a laktáz bontó enzim termelődése emberben felnőtt korra tűnik el, azonban, hogy milyen életkorra, az már nem pontosan tisztázott. Ugyanakkor az élelmiszeripar által előállított "tejtermékek" mikrobiológiai és kémiai összetétele széles skálán mozog. Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az adott élelmiszer milyen más anyaggal találkozik az emésztőrendszerben, mert kölcsönhatásokkal is kell számolni.
2018. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most kezdtem el egy tejtermék nélküli diétát.pár napig nem ettem tejterméket csak nápolyit és reggelre enyhültek a kiütések de miután ettem egy habcsókot visszajöttek,ugyhogy most mellőzni fogom a tejtermékeket!

Lemaradt hogy 15/l vagyok

2018. márc. 7. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát jobbulást kívánok mindenesetre. Gyógyszertárban és bioboltban is kaphatsz tippeket, hogy mi segítheti a gyógyulást.
2018. márc. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. márc. 8. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!