Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Rüh vagy allergia, esetleg...

Rüh vagy allergia, esetleg ekcéma okozza a tüneteimet? Hogyan lehet megkülönböztetni?

Figyelt kérdés
Apró, kezdetben színtelen kiütések, amik vakarásra pirosak lesznek. Az egész úgy kezdődött, hogy az új háziállatom valószínűleg rühös volt (nagyon vakarózott, amikor ide hozták, kapott Ivermectint, és elmúlt.) Nekem hetekig nem voltak tüneteim, ezért arra gondoltam, biztos nem kaphattam el tőle. Aztán a bal karom elkezdett viszketni, de inkább arra gyanakodtam, hogy allergiás lehetek a szőrére (folyton ott feküdt a kezemen, ráadásul nem terjedt a dolog sokáig, és ekcéma szerűnek nézett ki.) Aztán elkezdtem mégis rühre gyanakodni, és mivel nem jutottam el bőrgyógyászhoz, kezeltem magam Novoscabinnal. Folyamatosan használtam, de csak rosszabb lett a helyzet- elterjedtek a kiütések, és már a másik kezem is teljesen olyan lett! (Mindössze pár nap alatt.) Lehetséges, hogy ez nem is rüh, hanem allergiás vagyok az állatom szőrére, illetve a Novoscabinra is? Úgy tudom, a rüh a Novoscabinra jól reagál, tehát átmenetileg javulnia kellett volna a helyzetnek (még akkor is, ha később kiújul.) Tehát nem lejhetséges, hogy folyamatos Novoscabin használat mellett egy-két pöttyből pár nap alatt tiszta kiütés legyen a másik karom is... Természetesen megyek bőrgyógyászhoz, de nagyon nagy a várólista mindenhol, ezért eddig sajnos nem jutottam el... Remélem, jövő héten már fogadnak. Addig mit csináljak? Most próbálkozom calciummal...

2018. márc. 17. 16:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Na mit mondott az orvos?
2018. jún. 12. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!