Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Pikkelysömörre milyen természe...

Pikkelysömörre milyen természetes gyógymódok segítenek? Tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés

2018. márc. 18. 08:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Semmi sajnos, a férjemnek is van, nem találtunk olyan természetes gyógymódot, amitől kicsit is jobb lenne. Szteroidos krémmel tudjuk szinten tartani. Nyáron a nap sugarai segítenek rajta valamennyit, ennyi.
2018. márc. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mindig érdemes belenézni az adott témához fűződő eddigi válaszokba a gyakorin.

Akkor százszor olvashattad volna, hogy mindent ki kell próbálni, mert a pikkelysömör pont az, aminél, ha valakinek egy módszer használ, akkor a következő próbálkozónak az szinte biztosan nem. És akinek valami két évig használt, lehet, hogy a harmadik évben már nem fog segíteni.

Valamint minden ilyen kérdésre adtak öt különböző választ, az száz kérdésnél már ötszáz módszer.

2018. márc. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ja, még annyi, hogy a körmein segít, hogy reszelem neki a tetejét, hogy az elváltozás ne legyen olyan feltűnő.

Hallottam róla egyébként, hogy Harkányban van egy gyógyfürdő, ahol erre specializálódtak, azt tervezzük még kipróbálni, állítólag hónapokra tünetmentes lesz tőle a beteg. Úgy tudom beutalóval egy napi kezelés ezer párszáz forintra jön ki, uh nem is annyira drága. Am próbáltunk már shea vajat, körömvirágot, aloe verát, ezer kéle kenőcsöt, D vitamin-t, B vitamin-t, ekcéma kenőcsöket, különböző olajokat, felsorolni sem tudnám már.

2018. márc. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A Soriont próbáltátok?
2018. márc. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Harkany valoban nagyon jo. En mar tobbszor voltam. Keresd meg a neten a honlapjukat, azon minden fontos informaciot megkapsz. Zsigmondy Vilmos Harkany.
2018. márc. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Nekem nyáron a napozás vált be, ilyenkor D vitamint szedek, mellette sorion-nal kenem, valamint évente egy-két napra Harkány gyógyfürdő. Eddig a lábamról teljesen eltűnt (végre vehetek fel rövidnadrágot), még a felsőtestemen vannak foltok, amiket el akarok tüntetni.

Ja, az orvoslásról csak annyit, hogy akárhány bőrgyógyász látta korábban, egyik se tudott semmilyen eredményt elérni, még végül a klinikán már ott tartottunk, hogy beleegyező nyilatkozatot töltettek, hogy hány évről vagyok hajlandó lemondani az életemről cserébe a részleges javulásért. Na akkor fejeztem be a szteroidos szarok kiváltását.

Robi

2018. márc. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Pikkelysömör hajas fejbőrön: Orvos ajánlotta:

Almaecetes vattával való ledörzsölés, kb. egy órával hajmosás előtt hatásos lehet.Főleg pikkelysömörre való samponos hajmosással egybekötve.

Nem mondom picit nem kellemetlen, de utánna fellélegzik a fejbőr.

2018. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#1vagyok Én megköszönöm a tanácsokat, kipróbáltatom őket a férjemmel.
2018. márc. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Fórumon, ahol ugyanazok vannak hosszabb időn át, azért kiderül például a napozásról, hogy ha nyáron csökken a sömör, télen agresszívebben rúg vissza. Ilyent már Holt tengert megjártak is megfogalmaztak. Olyan, mintha nem enyhítenéd, hanem elnyomnád. Aztán egyszercsak egyáltalán nem használ, ami eddig jó hatású volt. Ezért eléggé ismert, hogy bizonyos idő múlva úgyis váltanod kell.
2018. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 halando123 válasza:
Nekem egyetlen dolog használt, a nyugalom. Elég stresszes munkáim voltak és egyszer fél évig nem dolgoztam, akkor elmúlt minden panaszom. Ha a neten keresel "pikkelysömör pszoriázis stressz" szavakra, akkor sokat lehet erről olvasni.
2018. márc. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!