Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktózérzékenyek ti az anyatej...

Laktózérzékenyek ti az anyatejre nem voltatok allergiásak?

Figyelt kérdés
2018. márc. 30. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
A laktózérzékenyek az aktuális divathóbortra se allergiásak.
2018. márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
A laktózérzékenység nem allergia.
2018. márc. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
dehogy nem. csak nem emlékszünk rá
2018. márc. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Anyatejen éltem 1 éves koromig, de anyám szerint sosem voltam hasfájós.


Folytatom: 28 éves koromig semmi gondom nem volt tejjel vagy más tejtermékkel.

Aztán egyszer csak kezdődtek a rosszullétek, hasi panaszok.., majd laktóz teszt, ami sajnos pozitív lett..

2018. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tubysmith válasza:
92%
Az anyatej nem tehéntej! Nem divathóbort, tényleg meghajtja az embert, görcsöl a has tőle.
2018. ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi szervezetben kb. 1 éves korig a bélnyálkahártya termel laktáz enzimet, gond nincs. Ekkortól azonban lassan leáll a laktáz enzim termelődése és felnőtt korra az emberek nagyobb része már nem tudja lebontani a tejcukrot, így azt a bélbaktériumok bontják le erős gázfejlődés közben (minden egyéb velejáró tünet megtapasztalása mellett). A laktáz hiánynak genetikai háttere is van, a tejtermékeken élő hegyi pásztorok közt ritkább a laktóz érzékenység, igaz, hogy ők inkább erjesztett tejtermékeket fogyasztanak, amelyekben az erjesztés során a mikroorganizmusok lebontották a laktózt.
2018. jún. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az anyatej kicsit más kategória. Nagyon ritka az a csecsemő, aki érzékenységet mutat az anyatejre. Olyan esetben viszont baj van a kicsi emésztőrendszerével. Ha ilyet észlel szoptató anyuka -pl. a kicsinek szoptatás után kb 20-30 perccel fáj a pocija, megy a hasa, túl sok gáz termelődik-, mindenféleképpen vigye orvoshoz! Tehát a válasz, hogy nem, nem érzékeny a laktózérzékeny az anyatejre szinte semmilyen esetben. Kivétel persze mindig van, de nagyon ritka, és nem a laktóz okolható azokban az esetekben.

Egyébként hozzáteszem, sokszor a laktózérzékeny egyén gyermekkorában nem mutat semmi tünetet, csupán 15-20 éves kora körül, vagy még később. Hosszú lenne leírni, hogy miért, de ha valakit érdekel, szívesen leírom. Én is laktózérzékseny vagyok-hála Istennek csak enyhén-, de addig nem volt semmi bajom a tejtől, amíg az anyukám által kifejt rendes tehéntől származó tejet ittam.

Remélem segítettem.

Üdv: egy ápoló

2018. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
A kisbabáknak még van laktózbontó enzimje. Én ilyen 5-6 évs koromtól már emlékszem, hogy fájt és ment a hasam a tejtől de nem foglalkoztak vele, mivel így nem akartam meginni a tejet, elvoltak azzal hogy biztos nem szeretem. Lehet hogy előtte is voltak tünetek, az biztos hogy sokat fájt a hasam kiskoromban, de ovisként kiderült hogy a gyomorsavam is kevés, szóval attól is fájhatott előtte.
2018. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!