Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Poratka allergia okozhat asztmát?

Poratka allergia okozhat asztmát?

Figyelt kérdés

Poratka allergiám van,takarítás után fáj a fejem,eldugul a fülem.Elkezdtem rá szedni allergia gyógyszert és Avamys orrsprayt.

Elküldtek asztma vizsgálatra,pedig én nem mondtam hogy nehéz légzésem lenne..ott megállapították hogy lehet hogy van egy kicsii,használjam az Alvesco-t 2 hétig és menjek vissza hogy javult-e tőle a fújás értékem.

De ha nem biztosak benne hogy asztma akkor minek használjam az Alvesco-t?

Volt valakinek hasonló gondja?Nem akarok hozzászokni az Alvesco-hoz,aztán meg nélküle fogok fulladni?

Inkább járok sóbarlangba,vagy mit tanácsoltok még ami segíthet az allergiát enyhíteni?


2018. ápr. 3. 16:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Okozhat. De a fejfájás meg füldugulás nem allergiás tünetek. Allergiás tünet az orrfolyás, szemviszmetés, tüsszögés, köhögés, fulladás, kiütések. Ha ilyened van akkor suedj allergia gyógyszert. Attól, hogy kicsit rosszabbat fúktál légzésfunkción még nem vagy asztmás. Csak még sosem fújtál így nem vagy gyakorlott benne. Sajnos a tüdőgomdozóba mindenkire ész nélkül rásütik, hogy asztmás és megtömik steroiddal. Az alvescot nem ismerem az tüdőtágító vagy steroid is van e benne. Ha nem érzed, hogy fulladnál ne használd. A rosszabb légzésfunkciót légzőtornával és sporttal is lehet javítani. A legtöbb tüdőgondozóban van légzőtorna inkább kérj oda beutalót. Pár alkalom után megtanulod a gyakorlatokat és tudod otthon csinalni. Ha Budapesti vagy van még egy alternatív lehetőség írj privátot és leírom.
2018. ápr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!