Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejalergiás vagyok és véletlen...

Tejalergiás vagyok és véletlenül olyan ételt ettem amibe tej van, mit csináljak?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 22. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Egyél rá lactose tablettát.. igazibol nem dől össze a világ max hasmenésed lessz és fáj a hasad😁 ha még nagyon fáj eszel rá gorcsoldot... Ui: én laktóz, fruktóz,tejfeherje allergias vagyok
2018. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

#1 A laktóz,más néven tejcukor.

LaktÁz a tabletta,amiről beszélsz.A laktáz nevű enzim bontja le a laktózt,de a kérdező tejfehérje allergiás.

Kiütései lehetnek a fehérjétől.

2018. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
A legtöbb allergiát csillapítja a Calcium Sandoz tabletta, nem tudom ebben az esetben jó lehet-e? Azt viszont tudom, hogy nem lesz jó ha sűrűn megismétled. Egyik ismerősömet a mentő vitte el mert annyira rosszul lett. Évekig kerülte a tejet, azt hitte, hogy elmúlt az allergiája, közben pedig nem
2018. ápr. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

3as te igen ostoba vagy. A kalcium nem segit az allergias reakcion. Ez ez egy urban legend hogy pl megcsip a meh igyal kalciumot.

Most erre tuti azt irnad vissza de hisz hatasos mert jobban leszel tole.. Jobb ha tudod hogy azert leszel jobban mert a tested bizonyos fokig ongyogyito.

Pl sulyos mogyoro allergia, vagy anafilaxias sokk eseten annyit erne a bevett kalciumod mint halottnak a csok

2018. ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért eléggé stílustalan leostobázni valakit, mert valamit rosszul tud, nemde? Itt több tévhit is felmerült, egy, hogy a kalcium segítene bármin is a kalciumhiányon kívül, kettő, hogy tejallergia csak laktózérzékenységet jelenthet.

A kérdezőnek meg már feltehetően le is zajlott az tejfehérje-allergiás reakciója.


Persze szomorú, hogy ez a kalciumos babona még mindig tartja magát és alkalmanként életveszélyes is lehet, ha az ember anafilaxiás sokkal nem rohan a kórházba adrenalin injekcióét, hanem a kalcium mágikus hatására vár.


Az allergia sajnos olyan, hogy ha egyszer kiváltódott, akkor egyre érzékenyebbé válik a szervezet az allergénre. Nem lehet hozzászoktatni kis mennyiségekkel és az sem gyógyítja, ha sokáig nem találkozunk az allergénnel.


Ha bárkinél anafilaxiás sokk jelentkezik (ami egy 7-8 tünetből álló tünetegyüttes bármelyik tünetét jelentheti, de általában 2-3 is jelentkezik egyszerre), akkor azonnal a sürgősségire kell menni, ahol jeleznie kell, hogy allergiás reakció miatt érkezett, így azonnal megkaphatja az adrenalin injekciót, ami visszafordítja a tüneteket.


Az anafilaxiáról is rengeteg a tévhit, sokan azt hiszik, hogy fulladással jár, de az csak egy tünet a 7-8 közül, ami a legtöbb esetben nem is jelentkezik az elején, de ha nem kapja meg az injekciót a beteg, akkor kialakulhat. (Volt tavaly egy ilyen eset, hogy egy nő egy nappal később fulladt meg.) A legáltalánosabb tünet a vérnyomásesés, elálmosodás - ha ilyet észlelsz a tej után, ez már elég, hogy bemenj a sürgősségire, hiszen ismert ételallergiád van, tehát ha tudod, hogy ettél tejes dolgot és leesik a vérnyomásod, akkor garantált, hogy allergiás reakciód van. (Fontos, hogy ne engedj a kísértésnek, ne aludj el.)

2018. ápr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kalciumról én is évek óta gyakorta hallom, olvasom, hogy milyen hasznos. Az átlagember nem az ujjából szopja az ilyen állításokat, hanem megbízhatónak vélt forrásokból.


Én laktózérzékeny vagyok. Nem hivatalosan, de kamaszkorom óta tudatosan korlátozom a tejfogyasztásomat. Szerencsére kis mennyiséget bántatlanul elfogyaszthatok, el is fogyasztom. Néha rám jön a hasgörcs. Ilyenkor kiderül, hogy az elfogyasztott étel valamilyen tejszármazékot tartalmazott. Vettem olyan tablettát, ami segít baj esetén.

2018. ápr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hello emberek, igem túléltem.Bementem az ügyeletre és elláttak.Nemrég óta élek külön a szüleimtől és tejallergiám is csak 4 éve derült ki (hivalatalosan).Amúgy gyerek korom óta kerülöm azokat a dolgokat amikbe tej van mert mindig rosszul voltan tőlük (nyilván) és kb. kamasz korom óta tudatosan figyelek rá hogy miben van/nincs tej.És amikor rájöttem hogy véletlenül tejes dolgot ettem, teljesen bepánikoltam mert egyedül voltam. Kirtam a kérdést aztán rájöttem hogy ez mennyire hülye dolog, így felhívtam a szüleim ők pedig mondták hogy mennyek be az ügyeletre.
2018. ápr. 28. 15:06
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Azért a szüleidnek több esze van!!! Szerencsére!
2018. ápr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

(#5 vagyok) Azt nem ítélhetjük meg szerintem, mennyi eszük van a szüleinek, miután nem sikerült úgy felkészíteniük az életre, hogy magától feltalálja magát és orvoshoz forduljon, ha szükséges.


#6: Senki nem mondta, hogy a kalcium haszontalan.

A kalcium nagyon hasznos kalciumPÓTLÁSRA (de csak mértékkel, mert problémát okozhat a túl sok kalcium).

Viszont teljesen haszontalan, sőt akár VESZÉLYES is lehet, ha allergiára adják! Biztos, hogy olyat sehol nem olvastál, hogy allergiára hasznos lenne...!

Fontos a pontos szövegértés, az hogy valami hasznos vagy egészséges, nem jelenti automatikusan, hogy jó a köszvényre, lyukas fogra és még a holtakat is feltámasztja!

(Bár nem derül ki, hogy ezzel az átlagemberes mondatoddal mit akartál közölni, Te érted?)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Itt mindenhol szakemberek nyilatkoznak a kalcium hatástalanságáról allergiában, illetve klinikai tanulmányokkal bizonyítják azt.


Ettől függetlenül Neked és a Kérdezőnek is nyilvánvalóan szükségetek van a kalcium pótlására, pontosan mert korlátoznotok kell a tejfogyasztásotokat, ami a kalcium fő beviteli forrása lehetne. PÓTLÁSI célra kiváló a kalcium, nem is lehetne más, nyilván C-vitaminnal vagy magnéziummal nem tudsz kalciumot pótolni, erre kizárólagosan a kalcium jó. (Azon belül is kifejezetten jó felszívódású vegyület a kalcium-citrát, mert a kalcium nevű fémet önmagában nem tudod megenni, csak vegyületként.)

2018. ápr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!