Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Cukortól pattanás, és viszkető...

Cukortól pattanás, és viszkető kiütések?

Figyelt kérdés
Mondhatni évtizedek óta szenvedek a pattanásoktól, persze felnőttkorra mérséklődtek, azért még mindig zavaró. Pláne hogy a bőröm tónusa is moslék, pirosas, tág pólusokkal. Ráadásul az utóbbi pár évben viszkető kiütések is felütötték a fejüket, főleg a váll, mellkas, áll részen. Ágyi poloskára, rühösségre tippeltem, de egyik sem talált. Sokféle diétát, életstílust kipróbáltam már, de számottevő változás nem állt be. Elhagytam a cukrot, és láss csodát elkezdtek múlni a pattanások, viszkető kiütésekből újabbak nem jöttek ki, és egyéb más egészségügyi problémám is vagy elmúlt vagy rengeteget javult. Nyilván rohadtul nehéz betartani egy ilyen diétét, mert úgy vettem észre, hogy gyakorlatilag bármiben amiben cukor van, az nagyon rossz hatással van rám. Pl. fél liter kefirben 20mg cukortól már másnap viszkető kiütésekkel kelek. Mi lehet ez vajon? Létezik olyan, hogy cukor allergia?

2018. ápr. 30. 23:55
 1/1 anonim ***** válasza:

*pórus


A kefires példa jól mutatja, hogy a cukor csak bűnbak nálad.

Lehet, hogy simán ekcémás vagy, esetleg egyéb bőrbetegséged van.

Egyébként valóban nem érdemes diétával sanyargatni magad, bőven elég lenne antihisztamint szedni a kiütések és a viszketés ellen.

2018. máj. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!