Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Eddig a szénanáthámra az...

Eddig a szénanáthámra az orvosom akkori tanácsára a " Zilola " nevű gyógyszert szedtem. Ma a gyógyszerészem felhívta a figyelmem egy másik szerre, "XYZAL" neve van. Ugyanolyan hatóanyagúak, viszont az újabb olcsóbb. Vélemény?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata már ezzel a XYZAL-al?
2018. máj. 3. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Evek ota szedem, sosem volt vele bajom.

A xysal a zirtecet valtotta ki, ujabb generacios antihisztamin.

Ergo nem almosit el.

A zilola gyogyszerrol nem is hallottam, szerintem ndm olyan gyakran hasznalt cucc.

2018. máj. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A Zilolának és a Xyzalnak is levocetirizine a hatóanyaga, ami egy második generációs antihisztamin. Valóban nem álmosít el, de ennek inkább az a lényege, hogy nem jut át a vér-agy gáton, így nincs KIR-i hatása, ellentétben pl a Daedalonnal (dimenhydrinate). Azért a Zilola és a Xyzal között annyi különbséget megjegyeznék -bár ez a beteg szempontjából lényegtelen-, hogy utóbbi az originális készítmény, míg előbbi egy generikum.
2018. júl. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha jól tudom, a legolcsóbb levocetirizine (ergo ugyanaz a hatóanyag és ugyanannyi mg-os) a TEVA által gyártott Novocetrin (28x):

[link]

A 28 db azért csak 700 ft körül van (a 10-esnél is olcsóbb, ami 900 körül mozog), mert állami támogatás van rajta. Ennyit arról, hogy mit ajánl az orvos meg a gyógyszerész.

2018. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!