Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A legtöbb ember miért nem...

A legtöbb ember miért nem csináltat allergia vizsgálatot? Miért hagyja figyelmen kívül?

Figyelt kérdés

Nekem például nagyon súlyos légzőszervi allergiám van, ahogy egyre teltek az évek a tünetek erősödtek.Mindenféle állatra, fűre, atkákra, pollenekre sok mindenre.


Kapok rá normális gyógyszert, így olyan, mintha nem is létezne



Viszont, az emberek többsége csak panaszkodik, amikor egymás után 10x tüsszent, a szemei vérben vannak, az orra állandóan folyik, akkor sem tudatosul benne, hogy allergiás.



A probléma,hogy vannak olyan szűk látókörű emberek, akik szerint allergia nem létezik,hanem ez csak valami modern kori "finnyásság".Nekem is mondta valaki, "finnyás vagy nem allergiás".



Szerintem az lenne a jó, ha már iskolában kötelezővé tennék az allergia tesztet, sok kellemetlenségről kímélné meg az embereket.


2018. máj. 12. 12:40
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Ezt mégis hogy gondoltad? Minden iskolás gyerek elmegy egy vizsgálatra, kipróbálnak rajtuk minden allergén anyagot (rengeteg van), majd ezt a vizsgálatot évente megismétlik?

Vannak emberek (köztük én is), akik amíg elviselhetők a tüneteik, nem szednek gyógyszert. Én nagyon sok mindenre vagyok allergiás, és sajnos egyre többre. De csak a parlagfű szezonban szedek gyógyszert.

2018. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Például azért nem, mert sok embernek semmi baja nincs egészen a vizsgálatig, utána pedig előjön többféle allergia is.

De vizsgáltasd csak magad, okoska.

2018. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem meg az lenne a jó, ha nem csesznénk el egészséges emberek idejét és pénzét fölösleges vizsgálatokra. Majd ha bejuk van csináltatnak vizsgálatot.
2018. máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Férjem allergiás, pár hétig tüsszög, túléli. Nem akar gyógyszert szedni, mert álmos tőle, ennyi. Közöd?
2018. máj. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azért nem megyek el allergiavizsgálatra, mert a kezelésen semmit nem változtat, hogy éppen melyik gazra vagyok allergiás. Így is úgy is antihisztamint kell szednem, ha nagyon bedurvul a dolog, teljesen mindegy, hogy a parlagfű vagy a nyárfa a ludas.
2018. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennél fontosabb vizsgálatokra se járnak el emberek, majd pont erre fognak?

Akinek meg komoly panaszokat okoz, az úgyis megy.

2018. máj. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

En például azért mert utálok korházakba járni.

Meg mert gyogyszert sem szivesen szednék.


Ugyhogy inkább szenvedek most 1 hónapot a pollenallergiámmal

2018. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!