Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez allergia lehet?

Ez allergia lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma dél körül kivittem a kutyát a kertbe futni. Mikor visszajöttem, rá 1 órára elkezdett folyni és bedugulni az orrom. A szobámban van napközben a két tengerimalacom, éjszakára kimennek a konyhába. Most kimentem egy 15 percre, és akkor szép fokozatosan megszűnt az orrfolyás. Az előbb jöttem be, és megint elkezdett kicsit folyni az orrom. Soha nem történt még ilyen, pedig 1 éve nálam vannak a malackák. Este átmegyek anyámhoz (ott nincs állat), akkor ha megszűnik az orrfolyás, akkor a tengerimalac szőrére lehetek allergiás? (kis plusz infó: kb 10 éve van kutyánk, tehát kutyaszőrre nem hiszem, hogy allergiás lennék. Tengerimalacom is volt már korábban. Nagymamám allergiás és asztmás volt. Tegnap volt egy kerti party, kb 19:00-kor jöttem be, addig pólóban és rövidnadrágban voltam kint, mert jó idő volt). Ezek alapján ez egy szimpla megfázás vagy allergia lehet?

2018. máj. 22. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet akár allergia, de ennyiből nem lehet megmondani. Szerintem nem a tengerimalac az egyes számú gyanúsított. A kutyaszőr pedig szintén nem zárható ki, sajnos bármikor kialakulhat allergia.


Az én tippem az, hogy bent véletlen felverted a port vagy ilyesmi, és valamilyen már korábban ott levő allergénnel találkoztál. Próbálj meg kitakarítani, ha nagyon rosszul leszel a porszívózástól, söpréstől, pláne portörléstől, az megerősíti ezt a gyanút. Utána moss hajat (vagy legalább arcot), valamennyit segít.


Ha nagyon ritkán vannak tüneteid, akkor szerintem nem érdemes semmit csinálni, de ha rendszeressé válik a probléma, akkor érdemes megnézetni, mi okozza. Ha szerencséd van, akkor olyasmi, amit el tudsz kerülni.

2018. máj. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom majd a takarítós módszert, ha jövök vissza ide. Most először történt ilyen, de tudom, hogy bármikor kialakulhat az allergia, nagyobb eséllyel, ha volt a családban allergiás (ez nálam igaz, nagymamám az volt).
2018. máj. 22. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!