Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Allergiák

A kérdés

Az asztma autoimmun betegségnek számít a legújabb kutatások alapján?

Sziasztok, épp étrendváltásban és óriási életmódváltásban vagyok. Összeírom épp, mit tehetnék az egészségemért táplálkozással. Ehhez viszont fontos lenne tudnom, hogy autoimmun avagy sem, mert nem mindegy az étrend szempontjából. (Tudom, kicsit túlzásnak tűnhet, de reménykedem, hogy kapok segítséget, mert van más betegségem is.) Köszönöm a válaszokat előre is!

Keress kérdéseket hasonló témákban: étrend, életmódváltás, asztma, autoimmun betegség

2018. máj. 27. 09:17  Privát üzenet  

A válaszok

Szerintem az asztma a tünetcsoport neve. Ezeket a tüneteket kiválthatja sok minden. Allergia, reflux, ezek szerint autoimmun folyamatok, és gondolom más okok is. Erre a kérdésre ebben a formában nincs tehát válasz.

Pl az én asztmás tüneteimet allergia és reflux együtt okozták. Ezek kezelésével az asztma megszűnt. Már gyógyszer sem kell.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2018. máj. 27. 09:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem, a tüneteidet hogyan kezeltétek?

# 2/8Időpont 2018. máj. 27. 09:54 Privát üzenet
Először asztma elleni gyógyszert kaptam, és allergia ellenit-tüdőgondozóban- már felnőttként.Ezekwt egy évig szedtem. Nem lett tökéletes. Aztán reflux ellen kaptam gyógyszert. Utána már rendben voltam. Ezután felmerült, hogy elhagyhatnám az asztma elleni gyógyszert. Majd egy évvel utána az allergia ellenit (csak alkalmanként szedem). Ezután pontosabban betartottam a reflux dietamat, nagyon odafigyeltem mindenre. Így a reflux szert is abba tudtam hagyni. Fél éve nem szedem.

# 3/8Időpont 2018. máj. 27. 10:10 Privát üzenet
Még annyi, hogy úgy indítottunk, hogy egész életemben gyógyszert kell szednem- doki mondta amikor diagnosztizáltak. Szóval boldog vagyok, hogy így alakult.

# 4/8Időpont 2018. máj. 27. 10:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem, nagyon szépen köszönöm a profi leírást.

# 5/8Időpont 2018. máj. 27. 14:01 Privát üzenet
BUTEYKO légzástanfolyamra menj el feltétlen. Én is asztmás voltam és meggyógyultam. Egyszerű és nagyszerű. Nem autoimmun az asztma.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont 2018. júl. 13. 22:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Allergiás asztmás voltál?

# 7/8Időpont 2018. júl. 14. 23:04 Privát üzenet
Az is és pszichés is. A BUTEYKO tanfolyam után új ember lettem. MINDEN elmúlt, Kidugúlt az orrom és már nem gond a séta sem.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2018. júl. 18. 12:18 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Asztmás embereknek milyen helyeken nem szabad dolgozniuk?
Meddig elég egy 120 adagos Bufomix Easyhaler?
Mi a külömbség a Montelukast sandoz és a Muntelukast teva filmtabletta (5 mg) között?
A Hiperventilláció veszélyes állapot?
Az asztma még tartós betegségnek számít?
Kisgyereknél az asztma tartós betegségnek számít?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Allergiák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!