Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Anafilaxiások! Nektek milyen...

Anafilaxiások! Nektek milyen tüneteitek van ha sokkotok van?

Figyelt kérdés
2018. jún. 5. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:

- Fulladás érzés (mintha valaki folytogatna), ezzel együtt sóhajtozási kényszer, de képtelen vagy nagy lélegzetet venni, mert fél úton úgy érzed elakad a levegő (ha erőlteted akkor a roham intenzitása csak fokozódik)

- orr irritáció, rosszabb esetben arctájéki fájdalmak is

- fejfájások, rosszabb esetben szédüléssel

- erőteljes fáradtság érzet, koncentrációs készség hiánya

stb...

És nálad mik a főbb tünetek?

2018. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kinderschoko válasza:

Nekem eddig 3-szor volt anafilaxiás sokkom, mindhárom eset ugyanúgy zajlott le, csak a súlyosság volt más. Az első enyhébb volt, lábon kihordtam, a második olyan intenzitású, hogy éppen kiért a mentő időben, a harmadiknál már volt nálam Epipen.


Lefolyása:


1. Erős undor, mikor megéreztem a kiváltó anyag illatát.


2. Erős, száraz, fojtó köhögés, másodpercekkel később társult mellé extrém orrfolyás+ nyálfolyás+ könnyezés és fulladás.


3. Piros foltok az arcomon.


4. Fejfájás.


5. Szédülés.


6. Testszerte erős viszketés.


7. A piros foltok mellett viszkető kiütések az arcomon, szem+száj+fül duzzanata.


8. Ájulásérzet, zavartság.


9. Hányás, hasfájás.


10. Erősebb zavartság, végül ájulás.

2021. ápr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!