Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Többszöri és gyakori darázscsí...

Többszöri és gyakori darázscsípések esetén kifejlődhet immunitás a mérgére? Ha igen, elmúlhat?

Figyelt kérdés
Nagyon rég csípett meg először darázs. Feldagadt a torkom és levegőt is alig kaptam. Azóta számtalanszor jártam ugyanígy, volt hogy 6-8 csípést kaptam, de ma már csak fájdalmas, viszont komoly bajom nincs tőle.

2018. júl. 6. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

Nem hiszem,méh-darázs csipés allergia esetén Kálcium injekció vagy tabletta/pezsgőtabletta.

Családba volt allergiás,hát utáltam.Naná,gyógyszer minek?!😨Én tartok magamnál azóta is(,kálcium,magnézium,vastabletta,fájdalomcsillapitó)

2018. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol csípett meg. Lehet, hogy a nyakadat, azért dagadt fel a torkod?
2018. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyakam, vállam, arcom, két karom és a mellkasom. Másnapra már csak a fájdalmat éreztem.
2018. júl. 6. 15:22
 4/5 szabóméhészet ***** válasza:

igen,kialakulhat,ki is alakul.eleve tisztázzuk aki csak megdagad a méhcsipésre,darázscsipésre,az nem allergia.

Az allergia tünetei a hányinger,szapora szivverés,szédülés,egész testre kiterjedő csalánkiütés.

Jómagam 13évesen kezdtem méhészkedni,45éves vagyok jelenleg.Kb 1év alatt megszoktam a méhcsipést,alkalmanként 10-50 szokott megkinálni.Az elején jót röhögött az ember hogy alig birtam kinyitni a szemem,meg feldagadt a szám széle.

Évek óta már arra is lusta vagyok,mert zavaró,hogy feltegyem a szafari kalapomra a védőhálót..Minek,csak zavar munka közben.

2018. júl. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát, szabóméhészet! Sajnos a helyen, ahol mindennapjaim töltöm rendszeresek a darazsak. Szinte mindennaposak a faluban. Már roppantul érdekelt a kérdés, elvégre itt nemnagyon van baja senkinek.
2018. júl. 10. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!