Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tegnapelőtt óta szedek egy...

Tegnapelőtt óta szedek egy gyógyszert allergiára. Lehetnek ilyen mellékhatásai? (Claritine)

Figyelt kérdés

2 napja szedem, azóta gyakran előjön szédülés, émelygés, fokozott étvágy, SOKKAL JOBB HANGULAT.

Ilyen jó kedvem évek óta nem volt és most okom sincs rá, kb. depressziós voltam addig amíg ezt a bogyót el nem kezdtem. :D


Kiskoromban is szedtem náthakor, meg mikor allergiás voltam, de semmi mellékhatása nem volt (nem emlékszem). Pár hete fokozottan érzékeny a szervezetem és az idegrendszerem mindenre, mert rengeteget stresszeltem és legyengültem, ettől erősebb sz allergia is.


Szedek szorongásra is gyógyszereket, de azoknak nincs hangulatjavító hatásuk.



2018. júl. 15. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, az antihisztaminoknak lehetnek ilyen hatásai.


Arra figyelj, hogy álmosíthat is, pláne más gyógyszerrel kombinálva. Csak óvatosan vezess!

2018. júl. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem véletlen egybeesés. Vagy végre nem folyik össze taknyod-nyálad, és ettől lett jobb kedved.
2018. júl. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Betegtájékoztató
2018. júl. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elolvastam a betegtájékoztatót, de ezek közül csak az étvágy fokozódását írják. Álomsság, fejfájás és társai nincsenek nálam. Émelygés meg a nagyon ritka 10.000/1 mellékhatásoknál írja és nem igazán láttam, hogy más ilyenekre panaszkoda, ezért kérdeztem meg :)
2018. júl. 15. 13:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocs az elírásokért, gyorsan gépeltem
2018. júl. 15. 13:12
 6/7 A kérdező kommentje:
Még valami. Ezek el fognak múlni vajon, vagy mindennap előjönnek amíg csak szedem..?
2018. júl. 15. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon régi a kérdés, de hátha még valaki nézi.

Szóval, én úgy tudom, ezt megfordítva kell nézni.

Nem az antihisztamin okoz jó hangulatot, hanem a hisztamin okozhat depressziót, levertséget.

Szóval lehet, hogy ha valamilyen szer kiiktatja a hisztamint, az az embernél egy hangulatjavító hatással bírhat.

2023. aug. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!