Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogy jelentkezik a parlagfű baj?

Hogy jelentkezik a parlagfű baj?

Figyelt kérdés

Láttam a tvbe, hogy milyen nagy ügyet csinálnak belőle de én nem értem. Tegnap egésznap petrencéztem majd lekaszàltam egy szekérnyi parlagfüvet, gazt. De évek óta semmit sem veszek észre magamon.

2 hete darázsfészkeket szedtem le kesztyűbe, több meg is csípett közbe de semmi bajom. Milyen bajt kellene észrevennem??



#parkagfű
2018. júl. 29. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A parlagfű csak a műkajákon élő nagyvárosi ficsúroknak okoz gondot. Mivel a háztáji gazdaságokat tönkretették, egyre többen kényszerülnek a városi életre, ezért egyre szélesebb körben terjed. Valamint akik a parlamentben ülnek, azok is évről évre szaporodnak, és mind onnan valók!(műkajákkal táplálkoznak)
2018. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tévhit, hogy csak a "városi ficsúroknak" lehet allergiája. Régen is volt, a falusiaknak, amikor még disznózsíron, meg tepertőn éltek, csak nem azt mondták, hogy allergia, hanem hogy "he, amikó' gyün az aratás, rám mindig rámgyün ez a hapcikórság". :)

Amúgy bent a városban épphogy jobb a helyzet, itt minden le van betonozva, alig van gyomnövény (merthogy arról beszélünk), vidéken viszont sok helyen nem kaszálnak, nem törődnek vele, és terjed is szépen a parlagfű.

Azért nagy ügy a parlagfű okozta allergia, mert az egyik legerősebb allergén. Ha neked nincs, akkor szerencsés vagy, Kérdező, örülj neki. Hogy el tudd képzelni: napi 100 (nem viccelek) hapci, úgy, hogy nap végére már kifárad az ember, és fekve folytatja tovább a hapcizást, miközben taknya-nyála egybefolyik. A szemviszketésről nem is beszélve. Ráadásul a hosszan tartó allergia akár asztmát is okozhat.

Szóvak, Kérdező, attól, hogy neked nincs bajod tőle, másnak még lehet, és ezért csinálnak "nagy ügyet" belőle. Nézz utána az anekdotikus érvelési hibának, mert úgy érzem, hogy a kérdésednél ez egy kicsit most közrejátszott.

2018. júl. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló valami irdatlan ostoba ember lehet, nagyon sajnálom szegényt!


Egyetértek a másodikkal, örülj neki, hogy nincs allergiád, borzalmasan meg tudja keseríteni az ember életét, amikor szezon van.

2018. júl. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehet Én ostoba vagyok, mert a meglátásaim senki nem cáfolja meg tényekkel. Mindenki csak ostobának és bolondnak nevez. De ez nem változtat a tényen, hogy a népbetegségeket a műkaják, az agyon tartósított élelmiszerek okozzák. A parlagfű allergiának sem a parlagfű pollenje, hanem a szervezet gyengesége az alapvető oka. Tehát én nem az elhagyatott területek gazdáit büntetném, hanem azokat akik felelőtlenül törődnek az egészségükkel!
2018. júl. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha a kiskertben meglátják hogy parlagfű nő, az önkormányzat küldi a fenyegető levelet. De a gazdálkodók, gazdaságok szélében minden évben csaknem méter szélességben virít a parlagfű. Őket már nem büntetik!

Azt is tudni kell, hogy a parlagfű csak max 2-3 évig uralja a területet, azután magától kipusztul. A gazdaságokban ez is nagy szerepet játszik a földművelésben.

És azt is tudni illik, hogy a polleneket messze elhordja a szél, és attól, hogy az én birtokomat kényszer kaszálják, attól a szomszéd még tüsszögni fog. Mert a szél messziről hozza az irritációt!

2018. júl. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#4. Értsd már meg, hogy nem újkeletű betegséről van szó, régen is volt allergia, csak szénanáthának hívták, régen is voltak laktózérzékenyek, csak azt mondták "meghajt a tej", meg voltak gluténérzékenyek is, csak azt mondták "puffadok a kenyértől".

És legalább ennyit tudhatnál, hogy nem a legyengülés a probléma, hanem éppen a túl erős immunrendszer, ami már olyanra is reagál, amir nem kéne.

2018. júl. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"túl erős immunrendszer, ami már olyanra is reagál, amir nem kéne"

Na ez már azért belemagyarázás! Az emberi szervezet úgy van kitalálva, hogy minden külső behatást igyekszik korrigálni. Az alkalmazkodó képességet és a képesség hiányát is bele kell írni a képletbe!

2018. júl. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bajer ***** válasza:
100%
Én a két holdnyi szántóföldemet már mentesítettem a parlagfűtől, de rohadtul vérlázító, hogy a földutak és vasútvonalak szélén 2 méteres a parlagfű! Egészen az első fagyokig ott burjánzik! Csak minket, gazdálkodókat ellenőriz a hatóság, a MÁV-ot és a közutakért felelős cégeket békén hagyják, hiszen nem történik meg a kényszer kaszálás. Mocskos szemét pénzlehúzó hatóság!
2018. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jaj, de jó, hogy előrébb került megint ez a kérdés, mert utólag eszembe jutott, hogy amikor kaszáltál, Kérdező, akkor még nem is igazán virágzott a parlagfű. Az ÁNTSZ jelentése alapján július vége felé szinte mindenhol alacsony, vagy közepes koncentrációjú volt a pollen, és tisztán látszik, hogy augusztus elejétől, vagyis mostantól kezdett magas lenni. Szóval ha allergiás is vagy rá, éppen megúsztad, mert nagyon helyesen még virágzás ellőtt lekaszáltad.
2018. aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!