Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejfehérjére allergiával...

Tejfehérjére allergiával járok vizsgálatokra, laktóz, tejfehérjére, glutén teszt negatív. De akkor mégis mi a baj?

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondja ettől függetlenül teszteljük elöszőr tejfehérje mentesen 2hétig,utána laktózmentesen és végül tejesen.Csináltattam ételallergia tesztet is minden negatív mégis pl ha bolonyait eszek hasmenésem van.Nagyon elvagyok keseredve mert már 6 hónapja orvoshoz járok urológián kezdtem mert közben együttlét nélkül is bőrpírem van,és végbélnyílásnál is viszket erre azt mondta az orvos tejfehérjére allergia tünetei.Mégis minden negatív.Volt már valakinek hasonló??35 éves férfi!!

#laktóz #gluténallergia #Tejfehérjére
2018. aug. 9. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen velem nem volt,nálam azt mondták,hogy laktóz érzékeny vagyok.

Bár igen érdekes,mivel a sajttól olyan hasmenésem lesz,hogy egész nap a wc-n ülök,a tejsavó fehérje(járok kondizni)meg semmi.

Túró is kikészít,de a tej pl nem.Igencsak érdekes.

A legrosszabb pedig,hogy ha kaptam is valahova időpontot,akkor több hónappal késöbb kaptam.

Ha most esetleg lett volna valami komolyabb baja a belemnek,akkor itthon halok meg.

De minden esetre sok sikert kívánok,remélem mihamarabb kiderítik mi a problémád !

2018. aug. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Viszont kívánom és jó egészséget!!
2018. aug. 9. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:

"mert közben együttlét nélkül is bőrpírem van,és végbélnyílásnál is viszket erre azt mondta az orvos tejfehérjére allergia tünetei."


Ezt valahogy nem hiszem. Ez inkább nemi betegség lesz. Te ismered a körülményeidet, lehet az korábbról is.

2018. aug. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Urológiai vizsgálat on voltam
2018. aug. 9. 19:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Urológiai vizsgálaton voltam csináltak ultrahangot irtak gyógyszert is még prosztata vizsgálat is volt és minden negatív ezer féle dolog lehet azt mondta,ezeket a tüneteket okozhatják ha vékonybélnél problémák vannak.És igen a vékonybél és a bőrpír tünet lehet tejfehérjére glutén és cukorbetegség tünete.
2018. aug. 9. 19:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tejfeherje allergiára nincsen megbízható teszt. Először is ha vérvétel volt, akkor valószínűleg igE-t néztek. Van olyan tejfeherje allergia ami nem jár igE változással. Olvass utána. Ezen kívűl kazein mellett más fehérjék is vannak a tejben. Milyen fehérjére teszteltek? Gyakran csak kazeinre tesztelnek.

Az orvos azért javasolta az eliminacios tesztet mert annak van igazán diagnosztikus értéke. Dietázz, ha megszűnik a tünet megvan az ok.

Glutén is többféleképpen okozhat gondot. Allergia, cöliakia, nem cöliakia alapu glutenérzékenység. Melyiket tesztelték?

Dietázz és meglesz a gond, ha az altalad említettek okozzák.

2018. aug. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem tejfehérje gyanus egyáltalan. Inkább paradicsom nem? Nekem rossz az epem es barmilyem paradicsomos eteltol megy a hasam. Kerj egy teljes hasi uh-ot.
2018. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahogy egy előző írta, ne foglalkozz a tesztekkel, csinálj diétát és figyeld a tüneteket. Ha elmúlt egyél újra amit kihagytál és ha visszajön a tünet, attól volt, hagyd ki örökre. Csak elsőre tűnik drasztikusnak.
2018. aug. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Vérvétel volt tejfehérjénél, tejcukornál nyál minta.És igen ezt az igE nézték,voltam uh-n az epém azt mondták ok én is arra gondoltam legelöszőr amúgy de azt mondták ok.Köszönöm a biztató szavakat betartom persze és végére járok!! Szép estét mindenkinek!
2018. aug. 12. 22:48
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja és cölikália volt még gluténnél.
2018. aug. 12. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!