Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ezüst nyaklánctól lehet durva...

Ezüst nyaklánctól lehet durva kiütés a nyakamon?

Figyelt kérdés
Két napja hordtam egy új (elvileg) ezüst nyakláncot és mára nagyon csúnya, piros kiütések jelentek meg tőle körbe a nyakamon. Nem szemes, hanem ez a tömör “kígyó” típusú lánc, előtte viszont sima, szemes ezüst láncot hordtam állandó jelleggel és attól semmi bajom nem volt. Az is felmerült bennem, hogy esetleg nem ezüst a lánc, hiába rendeltük annak egy elméletileg megbízható oldalról. Ezüstjel van rajta, de csak egy helyen (a láncot és a kapcsot összekötő karikán), szóval mindenképp szeretném elvinni majd ékszerészhez, hogy nézze meg. A kérdésem viszont az lenne, hogy ha mégis ezüst, akkor okozhat-e ilyesmit, és ha igen, miért, ha eddig nem volt gond? Nem izzadtam meg mostanában nagyon, de talán kicsit nehezebb maga a lánc, mint az előző.

2018. aug. 19. 12:31
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezüstből is van többféle, szóval lehetsz rá allergiás. Másrészt meg az ellergia mindig ilyen, egyszer csak kijön valamitől és gondolom most már a régitől is ugyanígy nézne ki a nyakad. Lehetséges, hogy ez tiszta ezüst, persze nincs kizárva, hogy átvertek.
2018. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Visszavettem a régit és reggel óta szerencsére nem lett rosszabb, sőt. Lehet nem is az anyagával van a gond, hanem azzal, hogy ilyen tömör a lánc. Mindenesetre hordani már nem fogom, de megnézetni igen, mert ahhoz kicsit drága volt, hogy ne ezüst legyen.
2018. aug. 19. 13:23
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor viszont az új nyakláncra vagy allergiás.
2018. aug. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!