Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Megint csak le akarnak húzni?

Megint csak le akarnak húzni?

Figyelt kérdés
Hasi panaszok (felhasi fájdalom, puffadás, stb) miatt fordultam orvoshoz, sok vizsgálaton átestem (amelyekből az allergia és intolerancia teszteket költségtérítéses formában csinálták). Egyedül laktóz intolernaciát állapítottak meg genetikai tesztel (CC genotipus, laktòzintoleráns fenotípus), de hiába a tejtermékmentes (semmiféle tejszármazékot tartalmazò étel) étrend, és bizonytalan esetekben (étterem) a laktáz enzim tabletta a panaszaimon semmit nem segített. Mivel a háziorvosom nem tudot már mit mondani elmentem gasztroenterológushoz. Meghalgatott majd azt mondta, hogy el kell végezni egy hidrogén kilégzési tesztet (+15ezer), hogy megtudja valóban laktózintoleráns vagyok vagy sem, és ha igen akkor diéta+laktáz tabletta. Erre mondom neki, hogy én már április óta (akkor derült ki) diétázom de semmit nem segített. Ezt nem is vette figyelembe, azt mondta ha megvan a hidrogén kilégzés teszt menjek vissza hozzá(+10ezer), és ha pozitív akkor diéta + enzimtabletta, ha negatív akkor vastagbéltükrözés. Tehát fizessek 25 ezret a magánrendelőnek, hogy esetleg újra megállapítsák a laktózintoleranciát? 21 éves vagyok tehát ennyi idősen a vastagbél daganatos megbetegedését is kizárnám(családban nem fordult elő), illetve vastagbélgyulladásra utaló tüneteim sincsenek. De még így is inkább azt mondom, hogy vastagbéltükrözésnek több értelme lenne, mint ennek a hidrogénes szórakozásnak. Mivel a panaszaim antibiotikum után jelentkeztek (január óta), én ibs-re gondolok, de arra úgyse tudnak semmilyen szervi eltérést kimutatni. Kérdés: van bármi értelme tovább kínozni magam ilyen vizsgálatokkal, vagy ajánlottak egy hosszú távon szedhető gyógyszert ibs-re (duspatalin) szedjem azt? Mindenféle vélleményre kiváncsi vagyok. 21/F

2018. aug. 22. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Vannak laktózérzékeny ismerőseim, tőlük azt hallottam, a laktáz tabletta nem sokat ér. Annyiból érdemes lehet a kilégzést megcsináltatni, hogy adókedvezményt kapnál, ami nem is annyira kis összeg. Ha meg kiderülne, hogy mégsem vagy laktózérzékeny, nem kéne diétáznod.
2018. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szeretnék részletesebben megismerkedni a problémáddal, hátha tudok segíteni! Talán teljesen más irányból kellene vizsgálódni! Ez még pénzedbe se kerül, csak jelentkezz privátban.
2018. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!