Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Miért viszketek?

Miért viszketek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,véletlenszerűen mindig eliezd viszketni vagy a hátam vagy a nyakam,megvakarom rá 10 másodpercre úgy érzem megint meg kell és mindig erősödik annyira hogy másodpercenként kell vakarni,csúnya vörös lesz az egész hátam..ez tart kb 10 percig majd elmúlik mintha misem történt volna,van hogy napokig nem jelentkezik van hogy naponta egyszer,valamiféle allergiára gondoltam de nem jut eszembe semmi..Azért tettem fel a kérdést hogy megnyugodjak nincs e komoly bajom amíg nem kapok időpontot bőrgyógyászhoz.

Mi okozhatja vajon?


2018. szept. 28. 01:14
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni hogy ilyen csaláncsípés szerű lesz ahol vakarom
2018. szept. 28. 01:19
 2/3 anonim ***** válasza:

A spontán viszketést általában az érzőidegek izgalma okozza, esetleg a bőrben rekedt verejték hajlamos még ilyeneket csinálni. Velem is volt ilyen sokszor, a végére már annyira bepöccentem, hogy a rugós késem recéjével vakartam...na arra aztán elmúlt. Ha vörös egy ideig, amiatt ne sokat főjön a fejed, eltűnik hamar.

A kiütéssel kísért erős viszketés viszont többnyire betegséget jelez, pl. csalánkiütés vagy lichen planus.

2018. szept. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt igy kitalàlni nehéz ,sok sok mindenre lehet gyanakodni.Akár allergia is vagy akár mint fentebb is emlitették más is.

De ha bőrgyógyászhoz mész egy helikobakter tesztet kéress.Nekem ez ptodukált ilyet.

2018. szept. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!