Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Fémérzékenyeknek mik azok a...

Fémérzékenyeknek mik azok a fémek amikből készíttethetek ékszereket? Milyen fémeket viselhetek?

Figyelt kérdés
2018. szept. 30. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ,hogy milyen fémre vagy érzékeny.Az is elképzelhető,hogy semmilyen fémet viselhetsz.
2018. szept. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aranyat hordok attól semmi bajom de például egy sima övtől már viszket stb
2018. okt. 1. 00:18
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

A fémeket le kell körömlakkozni, ahol a bőrrel érintkezik.

A kérdésedre válaszolva, akkor csak aranyból. Vagy ezüstből, ha az sem okoz viszketést. Még van az orvosi fém, amit meg lehet próbálni, de párom attól is viszket. Ki kell próbálni!

2018. okt. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Subrutine válasza:

Én érzékeny vagyok mindenféle fémre, így orvosi acélt használok, azzal nincs gond. (Az arany ugyanúgy nem oké.)


A neten találsz ezerféle honlapot, ahol ilyet árulnak.

2018. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is végeztess allergiavizsgálatot, és ne csak fémekre, hanem az epikután tesztek közül egyrészt az általános sort, másrészt a fémsort, harmadrészt a fogorvosi sorokat is tetesd fel.

Ha az övtől viszketsz, de a sárga aranytól nem, akkor jó eséllyel azt mondanám, hogy a nikkelre vagy allergiás, mint nagyon-nagyon sokan. DE egyáltalán nem biztos, hogy csak arra, a nikkelallergia gyakran együtt jár pl. kobalttal, és gyakran a fogorvosok által használt anyagok között is van olyan, amelyikre szintén reagál egy fémallergiás (én pl. rézre, palládiumra is).


Ha csak nikkelallergiád van, akkor azért vannak lehetőségeid, egyre több mindent gyártanak nikkelmentesen.

A fehér arany egyik ötvözője hagyományosan a nikkel, újabban előfordul, hogy mással helyettesítik, de sajnos ezt ránézésre nem tudod megállapítani, hogy nikkelmentes-e az a fehérarany vagy sem.

Általánosságban, minden fehér fémnél, ezüstnél is óvatosnak kell lenni, ha nem tudod biztosan, hogy nikkelmentes, akkor ne vedd meg.


Ha egy acél saválló, akkor egészen biztosan tartalmaz nikkelt.

Amire figyelj még, hogy bizonyos táplálékkiegészítők nem szedhetők, pl. a Béres-csepp fémallergiásoknak tilos!


Egyes esetekben a magasabb nikkeltartalmú ételek, pl. paradicsom, csokoládé is gondot okozhatnak, de nem mindenkinél. Google-ban rákeresve megtalálod, hogy melyik ételek gazdagok nikkelben.


De az első legfontosabb, hogy ki kéne deríteni, pontosan melyik fémekre vagy allergiás.


Egyébként nekem nagyon súlyos nikkelallergiám és még néhány más fém- (meg egy pár egyéb) allergiám van, de nekem fém evőeszköz, főzőedény, kilincs jellemzően nem okoz gondot, illetve nem jelentőset. Van, aki az epikután teszten kevésbé hevesen reagál mint én, és ezek a használati tárgyak mégis gondot okoznak, szóval az egyéni érzékenység nagyon eltérő lehet.


Élelmiszerek, hogy gondot okoznak, azt olyasmikből láthatod, hogy ekcémáid lesznek, puffadsz, végtajaid vizesednek, bőröd viszket, repedezik, különösen arcon, tenyéren, kipirosodsz látszólag ok nélkül.

2018. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!