Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen bőrbetegség lehet ez?

Milyen bőrbetegség lehet ez?

Figyelt kérdés
A testemen mindenhol nagyon erős és sűrű a szőrzetem a bőröm pedig extra érzékeny. Az egész lábszáramon és a bikinivonalon is apró piros pöttyök vannak állandóan, amik gyakran be is gyulladnak, majd kisebesednek. Szóval tele van a bőröm sebhelyekkel és friss sebekkel, amik nagyon zavarnak. Nagyjából fél éve jelentkeztek ezek a tünetek. Ha borotválom magam, akkor még több lesz a gyulladt pukli, de az epilálás után is sok van. A gyanta pedig szóba se jöhet, mert allergiás vagyok rá. Vagy lehet, hogy nem is a szőrtelenítés miatt van? Bár ahogy elnézem ezek súlyos szőrtüszőgyulladások. Nyáron voltam vele bőrgyógyásznál, aki csak azt tanácsolta, hogy Neogranormonnal kenjem magam, ami persze nem segített sokat és elég kivitelezhetetlen minden este olyan sűrű krémmel vacakolni. Esetleg valaki tapasztalt már hasonlót vagy van valami ötlete? Nagyon zavar, mert iszonyú csúnya a bőröm és hónapok óta nem merek rövidnadrágot se felvenni.

2018. okt. 3. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Bár a leírásból egyértelműen nem derül ki, de ha rendszeresen epilálod magad, akkor hagyd abba.
2018. okt. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen időben nem is nagyon kell rövidnadrág.


A szőrtelenítő krémek esetén is ez a tapasztalat?

2018. okt. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen most már hideg van, de táncolok ahol elvárás a szoknya és jó lenne néha fekete harisnya nélkül felvenni...

Amúgy a szőrtelenítő krémet tavaly nyáron próbáltam ki, de pillanatok alatt égetni kezdett, úgyhogy muszáj volt lemosnom. :(

2018. okt. 3. 17:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor ez a 22-es csapdája.


Több kozmetikussal kell konzultálni, bőrgyógyásszal, hátha tudnak segíteni.

Ha nem, akkor marad a szőr.

2018. okt. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elektromos testborotva.Az nem irritál,semmi elváltozást nem okoz. Igaz, nem leszel tökörsima, de a te problémádat meg lehet vele oldani. (nekem is ilyen)
2018. okt. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. okt. 5. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!