Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hajas fejbőrön pikkelysömör...

Hajas fejbőrön pikkelysömör kezelése tiltólistás samponnal? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kb. 20 éve szenvedek visszatérő fejbőr pikkelysömörtől. Ha szakállat növesztek, akkor arra felé is terjedni szokott, ezért nem teszem. Úgy 2 hetente előjön fejbőr hámlás és viszketés hol enyhébb hol erősebb tünetekkel. Úgy 10 éve az interneten találtam egy remek készítményt, melyet sampon (és hajmosások között spré) formájában heti 2 alkalommal használom szinte tünetmentesen. (Nem szeretném reklámozni, csillagozom a készítmény márkanevét Skin-C*p most is kapható interneten.)

A minap vettem észre böngészés közben, hogy a készítmény 3 éve OGYÉI tiltó listán szerepel.

Ezt írják róla idézem: "Hatósági laborunkban levizsgált kozmetikumként bejelentett készítmények szteroid hatású gyulladásgátló vegyületeket tartalmaznak, melyek sok káros mellékhatást okozhatnak. A levizsgált gyártási számú termékek hamisított szteroid hatóanyagot tartalmazó gyógyszernek minősülnek, a feltüntetettől eltérő hatóanyaguk miatt megtévesztik a fogyasztókat és veszélyeztetik egészségüket."


Lepergett az életem, hogy 10 éve gyógyszerezem magam a tudtomon kívül? Milyen élettani hatásai keletkezhettek?


Emiatt új sampont keresek, ki mit használ/ajánl? Úgy tudom kigyógyulni soha sem lehet, maximum tünetmentessé tenni.



2018. okt. 15. 01:16
 1/10 Barbell Deadlift ***** válasza:

Nem értem pontosan, hogy mi a gond, túl sok, esetleg túl kevés szteroid volt a termékben? Na mindegy is, ezt a hatóság biztos jobban tudja.

Maga a szteroid miatt javulnak a tüneteid, hiszen autoimmun betegségeknél gátolnak bizonyos immunrendszeri folyamatokat. A Nizo*al nevű samponban is van szteroid, ha nagyok félsz a káros hatásoktól, inkább azt használd, tudtommal nincs betiltva.

Egyébként nem annyira káros a szzeroidos sampon, mintha tabbletta formájában szednéd, ugyan akkor lehetnek mellékhatásai (az is lehet, hogy ha elhagyod a sampont, enyhe elvonási tüneteid lesznek).

2018. okt. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A szteroid kimondottan az a fogalom, amelyiknél az a kérdés, milyen kedved van. :) Ha orvosod írja fel, és rákérdezel, azt mondja, tökéletesen ártalmatlan. :) A tájékoztatók sem mondanak sokkal többet, például a Dermovate kenőcsnél, ami egy vad szteroidos dolog, ezek olvashatóak:

- Legyen óvatos, ha a Dermovate kenőcsöt hosszabb időn át alkalmazza az arcon, mert az arcbőr elvékonyodhat

- Krónikus túladagolás vagy helytelen használat esetén mellékvesekéreg-túlműködés tünetei jelentkezhetnek

De ha illegálisan keverik bele valamibe a szteroidot, na, akkor akkor egyből akasztás. :)


Hát, én a Bódi-féle fejbőrregeneráló masszát találtam rendkívül hatásosnak, de ugye a pikkelysömör pont az a balhé, aminél a szomszédra alkalmas módszer nekünk nem feltétlenül jó, sőt, kevesebbszer jó, mint nemjó. Azért ki lehet próbálni. Nekem 3x kell rákennem a fejemre, és otthagyni, ami télen kifejezetten kellemetlen dolog (egy otthon töltött hétvégével persze megoldható). Kb 2 hétre lesz nagyon szép a fejbőröm tüle.


A Nizoralban nincs szteroid, csak befolyásolja a szteroid-szintézist a hatóanyag.

2018. okt. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Barbell Deadlift ***** válasza:
Az mit jelent, hogy illegálisan kevernek valamibe szteroidot? Nem szoktak krémekbe szerintem csak úgy szteroidot kevergetni.
2018. okt. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? :) Hát itt van a kérdésben: "hamisított szteroid hatóanyagot tartalmazó gyógyszer"...
2018. okt. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
A pikkelysömör is pszichoszomatikus betegség. Ajánlom a matrixdrops.com weboldalt és egy teljes lelki-testi elemzésre való bejelentkezést.Vannak cseppjeik külön pikkelysömörre. Az okot kell megszüntetni nem mindenféle ócska, kemikáliával a tüneteket kezelgetni.
2018. okt. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Egy fenét az.

Legfeljebb lelki okok is előhozzák. De a hajlam az génhiba. Onnan kezdve bármi előhozhatja.

2018. okt. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Már régi a kérdés, lehet azóta a kérdező megtalálta a "tökéletes" sampont de én is psoris vagyok jópár éve már, nekem a Vichy Dercos segített, fehér,zöld palackos.

Van zsíros és száraz fejbőrre is.

A száraz fejbőrre valónak van egy kicsit kénesebb illata de ugyan az a hatóanyaga kb, ez narancssárga csíkkal van jelezve a palackon de írja is mellette, a kék csíkos a normál/zsíros fejbőrre van.

Ezen kívül a La Roche Posay( nem tudom biztosan jól írom e)

Szintén gyárt seborrheas és psoriasisos fejbőrre való sampont nekik még tusfürdőjük is van ugyan erre a gondra.

Én ezt a 2-t tudom ajánlani nyugodt szívvel.

A nizoral akkor jó ha van gombafertőzés is egyben, kúraszerűen kell alkalmazni amíg helyre nem jön a fejbőröd de hosszútávon nem jó vagy nem ajánlott.

2022. dec. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

7-es vagyok. Eszembe jutott, hogy ha mégis megvennéd akkor jó ha hagyod hatni úgy 5 percet mikor megmosod vele és csak ez után öblítsd le.

( Plusz figyelj az étrendre/ életmódra az is rengeteget számít, hátha eléred, hogy nem lángol fel annyiszor).

2022. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom, egyelőre nem találtam meg a tökéletes szert, egy "sima" korpásodás ellenit használok. Nem tökéletes, de ajánlás nélkül nem kisérletezgetek.
2022. dec. 11. 17:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Te figyelj, Kérdező, és a feljebb írt Bódi-félét azt kipróbáltad?
2022. dec. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!