Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Allergiák

A kérdés

Parlagfűre allergiások, Budapesten! Nektek még vannak tünetek?

Nem voltam orvosnál soha életemben, de az utóbbi 6 év tapasztalatai alapján 99%-ig biztos vagyok benne, hogy parlagfűre vagyok allergiás (ugyanazok a tünetek az év ugyanazon szakaszában). Most szeptember eleje óta folyamatosan fújom az orrom és a pollenjelentés szerint már alacsony a koncentráció, nekem mégis még mindig megvannak a tünetek.

Ti szenvedtek még (főleg a pestiektől kérdezem), vagy nektek már elmúlt? Azért érdekel, mert lehet, hogy meg vagyok fázva és akkor meg irány a doki. :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: parlagfű, allergia

2018. okt. 18. 12:25  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Mármint úgy értettem, hogy az allergia miatt nem jártam még orvosnál.

# 1/6Időpont 2018. okt. 18. 12:26 Privát üzenet
klopusz nevű felhasználó válasza:

Szia!

A lányaim igen komolyan pollenallergiásak (többek között a parlagfűre is). Lassan egy hónapja semmiféle erre utaló tünetük nincs.

Úgyhogy inkább nézesd meg magad dokival.

Jobbulást! :)

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2018. okt. 18. 12:29 Privát üzenet

Szeptember elején a legrosszabb, saját tapasztalataim szerint akkor tetőzik a dolog, és néha október végéig eltart.

Mióta az eszemet tudom, allergiás vagyok a parlagfűre, bár szerencsére egyre kevésbé súlyos tünetekkel.

Azt vettem még észre, hogy kitolódott a szezon: amíg régen már augusztus elején megkezdődött az orrdugulás, úgy mostanság már csak a végén, és később ér véget.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2018. okt. 18. 12:49 Privát üzenet
Nekem még mindig folyik az orrom, tüsszögök, de már nem annyira mint nyáron. De én nem csak a parlagfűre vagyok allergiás, hanem minden pollenre amire tesztelnek.

# 4/6Időpont 2018. okt. 18. 13:47 Privát üzenet
Gyenge az immunrendszer, sajnos. Javaslom, hogy tanuld meg a Buteyko légzéstechnikát és csak emlékeid maradnak majd az allergiáról. buteyko.hu

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2018. okt. 20. 22:21 Privát üzenet
Nekem augusztus elejétől szeptember végéig szoktak lenni tüneteim, és a parlagfű mellett más növényekre is allergiás vagyok. Például a fekete ürömre, ami kb. egyszerre virágzik a parlagfűvel. Megnézetheted, de sokkal okosabb nem leszel, a kezelés kb. az, hogy ha van tünet, szeded a gyógyszert, ha nincs, akkor meg nem. Ha el tudod kerülni az allergént, az nagyszerű, de sajnos nem ez a jellemző.

# 6/6Időpont 2018. dec. 1. 20:07 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Allergiások és/ vagy refluxosok Ti felszeditek a torkotokon levő slájmot? Kiköpitek v lenyelitek? A környezeteteket nem zavarja?
Algopyrin allergiások, ti milyen fájdalomcsillapítót tudtok szedni?
Tejfehérje-allergiások is jogosultak személyi adókedvezményre?
Asztmások-Allergiások! Alvás közben meg lehet fulladni vagy azert felebred az ember arra, ha fullad vahy kohogesi ingere van?
Pollen allergiások (parlagfű) -használjátok még az orrsprayt, dugul még az orrotok?
Tudnátok olyan dolgokat mondani amit az idősebbektől hallottatok illetve tanultatok hogy miket használtak régebben ( akár ma is ) allergiások ellátására?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Allergiák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!