Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ételérzékenység, kihez forduljak?

Ételérzékenység, kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni.

Januárban vérvételből kimutatták nekem, hogy ételérzékeny vagyok . ( Liszt, tejtermék, cukor , olajos magvak)

Nem fogyasztottam ezeket 5-6 hónapig , viszont nem múltak a bőrtüneteim, sőt más tünet is napvilágot látott . (Puffadás, hányás, hasmenés)

73kg voltam és 48kg lettem.

Nem olyan régen 3hét diéta függésztést javasolt egy MAGÁN gasztroenterológus , hogy gyomor és végbél tükrözést csináljon. Ez alatt voltam h2 kilégzési teszten , ami ismételten kimutatta a tejtermék érzékenységem. A tükrözésre viszont a hashajtás nem sikerült , ugyanis ellenkező hatását váltotta nálam ki a hashajtó. Be telefonáltam , hogy nem használ , de orvossal nem tudtam beszélni csak egy call centeres hölgyel aki azt mondta kapok új időpontot nov-dec között. Orvossal beszélni nem tudok , csak ha foglalok konzultációra időpontot nov 16.-a. Viszont nem tudom most mit kéne tegyek. Hova menjek orvoshoz ? Most tartsam a diétám vagy ne ? Jelenlegi tüneteim puffadás, hasmenés/ székrekedes felváltva, bőr tünet, erős sav. Egyáltalán a gyomortükrözéssel mit tudnak majd nekem kimutatni ?

((Előre is elnézést , tudom ez nem egy ambulancia , csak hátha volt már valakinek hasonlóban része . ))


Válaszokat előre is köszönöm!



2018. okt. 23. 00:57
 1/3 anonim ***** válasza:
nos nekem nem volt hasonlóban részem, de szerintem egy dietetikus tudna segíteni. vele tudsz beszélni és ért is hozzá. ha olyat fogsz ki nem is kell várnod rá heteket
2018. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fruktózérzékeny voltam; gasztroenterológushoz jártam (tb által finanszírozott), 1 konzultációra továbbküldött dietetikushoz az étrend kialakításáért, utána végig gasztroenterológushoz jártam.
2018. okt. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyomortükrözésnél látni fogják a nyelőcső, gyomor és nyombél állapotát. Mivel sok a savad feltehetően refluxod van, amit protonpumpagátlóval lehet kezelni. Valószínűleg biopszia is lesz és kiderül,hogy van e valamilyen kórokozó a gyomrodban, ami a fenti tüneteket okozza. A helicobakter szokott sokaknál problémát okozni, amit antibiotikumos kezelèssel ki lehet írtani.

Egyébként hasónló problémám volt, csak nekem nem szimplán bőrtüneteim voltak, hanem angioödémám is, ami már tènyleg veszèlyes. Hosszas vizsgálódás után kiderült, hogy egy gócos fog okozza az egèszet. Érdemes lenne neked is vègeztetni egy góckutatàst. Panorámaröntgen, kismedencei/hasi UH, mellkas röntgen és fül-orr gègészeti kivizsgálással lehet kizárni a góc meglètèt.

2018. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!