Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia vizsgálatot hol...

Allergia vizsgálatot hol lehet csináltatni?

Figyelt kérdés

úgy értem milyen orvosnál? allergológusnál?

soha föl se merült nálam az allergia lehetősége, de mivel már nagyon régóta küzdök elég durva pattanásos arcbőrrel így szeretnék elvégezni egy ilyen vizsgálatot, hátha valami ételallergiám van, csak gőzöm sincs, hogy hol, hogyan, merre.


Válaszokat előre is köszönöm.



2018. okt. 31. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót Allergológiára! Van ilyen lehetőség SZTK alapon. Mehetsz magánlaborba is. Van nekik allergia panel. Synlab laborban láttam. Jó lenne egy Bioptron, vagy más ilyen jellegű lézer lámpát beszerezned, és napi szinten kezelni az arcodat. Bőrgyógyászaton kérhetsz beutalót ilyen lámpa kezelésre. Nagyon hatásos egyébként.
2018. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fül-Orr-Gégészeten foglalkoznak allergológiával.
2018. nov. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a Semmelweis egyetem Fül-Orr-Gégészetén voltam, a Klinikáknál.
2018. nov. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem bőrgyógyászaton, fül-orr-gégészeten és a tüdőgyógyászaton is tudnak csinálni allergiavizsálatot, de más allergéneket néznek, mert más allergének okoznak jellemzően bőrgyógyászati, fül-orr-gégészeti és tüdőpanaszokat. Szóval ha neked a bőröddel van baj, akkor oda menj. De lehet, hogy továbbküldenek, vagy máshova is.
2018. dec. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem vérvételre küldtek el f-o-g-ről és az eredményekből megkaptam a teljes listát, amire allergiás vagyok. Van a bőrre cseppentős és karcolásos megoldás is, de az csak korlátozott eredményt ad, viszont vérvételre szerintem bármelyik osztályról el tudnak küldeni.
2018. dec. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De igen, alapesetben oda kell menni, amelyik testrészeden előjön az allergiás duzzanat, mert ott tudják megmondani, hogy tényleg allergia-e vagy valami másról van szó. Ha csak úgy látatlanban, tünetek nélkül akarsz egy általános allergiavizsgálatot végeztetni, akkor egyértelműen a fül-orr-gégészet.
2018. dec. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!