Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha vegán leszek jobb lesz az...

Ha vegán leszek jobb lesz az egészségem?

Figyelt kérdés
Tej és glutén érzékeny vagyok! Mindig is ki akartam próbálni a vegánságot, de nem tudom hogy jó lenne a szervezetem re nézve. De attól rosszul érzem magam hogy nézni kell mindenen a glutént és tejet, meg az orvos is mondta hogyha eszek tejes/gluténos kajákat az árthat

2018. nov. 9. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem a vegánsággal teszel jót az egészségednek, hanem azzal, ha mégiscsak vigyázol, hogy ne egyél tejes/gluténos kajákat.
2018. nov. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Nem. Egyáltalán nem.

Batyam Vegan, mióta ezt csinálja.. Fuhh.. Vagy 20kilot fogyott, romlanak a fogai és most kezdi észre venni h ez nem jó, mert hullik a haja. 4 éve nem evett húst.

2018. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Van, akinek jó a vegán életmód, van, akinek meg, márcsak azért is, mert attól, hogy nem eszel állati terméket, még egy csomó tápanyagot (fehérjék, vitaminok) más módon kell bevinni. HA csak egyszerüen elhagyod a húst, tejtermékeket meg tojást, akkor garantáltan hiányaid lesznek. Ha ellenben megfelelö étrendet állítasz össze, akkor nem.

Szóval jól megoldani a vegánságot nem egyszerü, ha nem tudod, mit és mennyit kell enned, akkor ne kezdj bele.

Ettöl függetlenül vegánként is mindent nézni kell, söt nem csak a tejet meg glutént, hanem még sok egyebet is.

2018. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Nem olyan egyszerű váltani. Sokba kerül, és sok utána olvasást igényel, hogy ne legyenek hiánybetegségeid. Lactase enzimet próbáld meg ha tejcukor érzékeny vagy. A glutént ha érzékeny vagy rá, akkor kerüld el.
2018. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. nov. 10. 12:14
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Nekem egyértelműen javult az egészségem és a férjemnek is. Nekem meggyógyult a hormonális pajzsmirigy-betegségem, a férjemnek pedig a pikkelysömöre.


Az a fontos, hogy teljes értékű vegán étrendre válts, ne félkész-szemét kajákat fogyassz. Sok zöldség, gyümölcs, hüvelyes, gabona, olajos mag és nem cukrot, fehér liszt, bolti vegán felvágott meg sajt...

2018. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A mi családunk pajzsmirigy-túlműködéses és inzulinrezisztenciás de anyumnak PCOS-e is van nagyapám meg 2 cukorbeteg volt
2018. nov. 10. 14:13
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor különösen érdemes lenne kipróbálni ezt az életmódot.

Az alacsony zsírtartalmú növényi étrend bizonyítottan gyógyítja a 2-es típusú cukorbetegséget, 40-50%-al csökkenti a rák kialakulásának az esélyét, jótékony hatással van a vese, máj, szív-és érrendszeri gondokra, csökkenti a koleszterinszintet és a vérnyomást, és helyrehozza a legtöbb hormonális megbetegedést.


A hormonális részéről személyesen is tanúskodhatok, mondjuk teljesen egyértelmű, hogy ilyen esetekben csak jótékony lehet a hormonbomba tejtermékek, tojás és hústermékek elhagyása, mert ezek nagyon rossz hatással vannak a hormonháztartásunkra, iszonyatos ösztrogéntöbbletet alakítva ki.A tej emellett 30%-al csökkenti a férfiak nemzőképességét is.

2018. nov. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tudtam hogy valami nincs rendben az életünkkel, mármint az életmódunkon ezért váltosztatunk
2018. nov. 10. 14:55
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Ha konkrét segítségre vagy iránymutatásra van szükéged, akkor ajánlom a 3ok.hu oldalt, azon is a "what the health" mi a fene az az egészség c. dokumentumfilmet főleg, ami a szituációhoz kötött.


Annyit még hozzátennék hogy nyilván nem egyszerű egy ilyen döntés, a férjem pl. előtte szenvedélyes húsevő volt, és 4 év alatt jutott el idáig, önszántából, mert minél több dokumentumfilmet vagy kutatást olvasott (a saját igazát akarta bebizonyítani, hogy a hús-és tejtermékek nem egészségtelenek), annál inkább rájött, hogy nincs igaza. A felismeréshez tartó út hosszú, és utána átállni sem mindenkinek könnyű, de szerintem megéri.


Nálunk egyértelműen egészségügyi előnyökkel járt az átállás, nem bántuk meg egy pillanatra sem.

2018. nov. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!