Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen "allergiám" lehet?

Milyen "allergiám" lehet?

Figyelt kérdés

Már egy ideje jelentkezett nálam ez.

Tünetek: hogyha akár egy kisebb nyomás, ütés, karcolás éri a bőrömet felhólyagosodik, felhurkásodik annak mentén a bőröm. És viszket, ég ilyenkor. Ilyen csalánkiütések formájában is szokott jelentkezni, bár pl egy karcolásnál nem hasonlít rá.

Elmentem ezzel a háziorvosomhoz egy jó 3 hónapja, felírta a Lordestin nevű gyógyszert, azzal szinte tünetmentes vagyok, de akkor sem hagy nyugodni, hogy mi ez, mert nem magyarázta meg az orvosom. Csak felírta a gyógyszert és csókolom. Drivera töltöttem pár képet, hogy hogy is néztek ki ezek a tünetek. Itt vannak a képek: [link]


Illetve keresgéltem ugyanilyen tünet után a neten, de nem találtam magyarul semmit.

Aztán találtam egy cikket, amit lefordítottam, de sok mindent nem tudtam kihámozni belőle :/

Ez a cikk: [link]

Na, ez egy az egyben olyan, mint ami nálam van.


Valaki találkozott már ilyennel? Esetleg valakinél volt pont ilyen? Mit kéne csinálom? Menjek el szakorvoshoz?


Köszönöm a válaszokat.



2018. nov. 12. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyász (enyém, magán) megkarcolja a bőrödet ha arra kíváncsi mennyire "reaktív" a bőröd.Azt nézi bepirosodik, bedagad-e.

Egyébként van ilyen amikor a mechanikai hatásokra reagál tulzóan a szervezet. Én biztosan elmennék bőrgyógyászhoz a helyedben. Legalább egyszer. Lehet áll valami a probléma hátterében, amit kezelni kellene (pl gyulladás valahol a testedben).

Háziorvos erre nem alkalmas.

2018. nov. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Végre találtam valamit: Dermatographia. Ez a neve.

Abbahagyom a gyógyszer szedését, és 1 hónap múlva mindenképp elmegyek a bőrgyógyászhoz.

2018. nov. 13. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!